Zeytinyağının Saça Faydaları

216

Uzun yıllardır yapılan araştırmalar, zeytinyağının saça olan faydalarını göstermiş durumda. Kadınların en iyi bildiği şeylerden bir tanesi de, zeytinyağı maskeleri. Özellikle yumurta ve sarımsakla karıştırılan zeytinyağı maskeleri saçın hem sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlıyor, hem de saça hacim vererek doğal ve güzel bir görünüm kazandırıyor. İşte zeytinyağının saça olan mucizevi etkileri.


♦Hem kadınların, hem de erkeklerin en büyük sorunlarından bir tanesi olan kepek sorununu, zeytinyağı tamamen yok ederek saçın daha sağlıklı görünmesini sağlar. Bunun yanı sıra saçtaki egzamayı da engelleyerek saça harika bir görünüm kazandırır.

♦Saçın güçlü ve parlak bir görüntü kazanmasını sağlar. Saçlardaki kırıkları yok eder ve yeni oluşumları engeller. Her gün saçların yıkanması dolayısıyla, saçın kendi yağının yapamadığı bakımı saçlara yapar. Saçların daha güzel ve parlak görünmesini sağlar. Özellikle boya ve açıcı dolayısıyla yıpranmış saçların tekrar tazelenmesini ve güçlenmesini sağlayarak, saçların daha kolay şekil alabilmesine yardımcı olur.

♦Maşa, düzleştirici ve fön makinası gibi cihazların saçlara verdiği etkiyi tamamen yok eder. Bu cihazların saçlara olan olumsuz etkilerini en aza indirir. Saçın kırıklarını arındırır ve bu sayede bu cihazlar kullanılarak yapılan işlemler daha olumlu sonuçlar verir.

♦Sertleşmiş saçların daha yumuşak bir yapı elde etmesine yardımcı olur. Saçların daha kolay şekil almasını sağlar ve saçlar ele geldiğinde yumuşaklık hissi verdirir.


♦Saçlarının çabuk uzamamasından şikayetçi olan kadınların bu şikayetlerini engeller. Saçların daha kolay uzamasına yardımcı olur. Saç diplerini besler ve gözenekleri açar. Bu sayede saç kolaylıkla boya, şampuan ve saç kremi kalıntılarından kurtularak daha sağlıklı bir görünüm kazanır.

♦Saçların daha gür olmasına yardımcı olur. Kabarıklığı engeller ve saçlar hiçbir işlem yapılmadığı halde bakımlı görünür.

♦Saçlara saç kremlerinin bile doğru şekilde kazandıramadığı parlaklığı kazandırır. Saçların daha canlı görünmesine yardımcı olur.


♦Çeşitli maskelerin içerisine konularak, maskelerin daha etkili sonuçlar vermesine yardımcı olur. Yapay ve kimyasal maskelerdense bu maskeleri tercih etmek çok daha doğrudur.

♦Saçlarda mevcut olan nem oranını korur ve kurumuş saçların nemlenmesine yardımcı olur.

♦Saçların ihtiyaç duyduğu bakımı kazanmalarını sağlar. Ayrıca saçların daha sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Tüm bunlar dışında kafa derisini olumlu etkiler ve egzamanın tamamen kaybolmasını sağlar.2017 Anadolu Üniversitesi Felsefe bölümü mezunuyum.Kitap okumayı ve makale yazmayı seviyorum.Bulduğum ve dikkatimi çeken kadına dair her şeyi sizlerle paylaşmayı seviyorum.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım