Sivilce Gidermek İçin Doğal Yöntemler

290

Her yaştan insanın ortak problemi olan sivilce sorununa, kendi bakış açımla, evde elinizin altında bulabileceğiniz malzemeler hariç herhangi bir şey istemeyen belli çözüm yöntemleri ve püf noktaları bugün sizler için derledik.

 

sivilce giderme

-Sivilce gidermede muz kabuğu mucizesi:
Muz bir potasyum kaynağıdır ve muz kabuğunun iç yüzünü sivilcenin üzerine sürüp yirmi dakika sonra yıkarsanız sivilcenin zamanla kurulduğunu görebilirsiniz.

 

-Aspirin maskesi:
Aspirini ezip toz haline getirip, su ile karıştırın, krem haline gelecek şekilde karışımın kıvamını ayarlayın ve sivilcelere uygulayın ve 20 dakika bekleyin, sonra su ile durulayın.

 

-Limon kabuğunun sivilceye faydası:
Limon kabuğunu sivilceye hafifçe uygulayıp 20 dakika sonra yıkarsanız sivilcenizi kuruttuğunu görebilirsiniz. Cildi çok kuru olanlar için bu yöntemi tavsiye etmiyoruz çünkü limon cildi fazla kurutabilir, nemlendirici ile kullanabilirsiniz.

sivilce azaltma

-Limon suyu ve yoğurt:
Yarım limon suyu ve yarım çay bardağı yoğurdu karıştırıp sivilceli bölgeye uygulayın, 15 dakika sonra durulayın, haftada 2-3 kez bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Bu yöntem cilt temizleyicisi olarak işe yararken, yoğurt aynı zamanda limonun kurutucu etkisini hafifletir.

 

-Diş macunu yöntemi:
Diş macunu yöntemi benim favorilerim arasında ve sivilce kurutmada çok etkili olan bir yöntem. Parmağınızla aldığınız diş macununu sivilcenizin üzerine az miktarda yayarak uygulayın, yanma hissi geçince veya 20 dakika sonra yıkarsanız sivilcenin kuruduğunu gözlemleyebilirsiniz.

sivilce bitirme

-Sirkenin sivilce kurutmaya etkisi:
Biraz pamuğa veya peçeteye az miktarda sirke sürüp sonra cildinizdeki sivilceli bölgeye uyguladığınızda, bakterileri öldürüp sivilcenize iyi gelecektir. Uygulamadan 20 dakika sonra yıkayın.

 

-Yüzünüzü Kurularken yapılması gerekenler :
1-Yüzünüzü yıkamak kadar kurulamakta önemlidir çünkü ıslak bir havluyla yüzünüzü kurulamak, ıslak yüzeyde oluşan bakterileri doğrudan cildinize yönlendirir bu da sivilcelerde artışa neden olabilir. En doğru yöntem yüzünüzü kağıt havlu ile kurulamaktır.

2- Yüzünüzü kurularken yapmanız gereken bir diğer yöntem, bastırarak ve yüzünüzde kaydırarak değil de hafifçe ve bastırıp çekme yöntemiyle kurutmaktır.

 

Bu yöntemlerden nasıl verim aldınız?
Sizinde tavsiye ettiğiniz yöntem var mı?
Diğer Yazımız olan Cilt Bakım Sırları yazımızı okumanızı tavsiye ederiz..Konya Selçuk Üniversitesi Halkla İlişkiler mezunuyum, Kitaplarla ve resimle aram iyidir. Hobi olarak da sizlere makaleler yazmaya çalışıyorum.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım