Neme ve Suya Dayanıklı Makyaj İpuçları

1413

Makyaj yapmak biz kadınlar için adeta vazgeçilmezin bir parçasıdır. İşe giderken, düğüne, okula giderken günlük hayatta mutlaka makyaj yapıyoruz. Peki sıcaklar geldi diye makyajdan vazgeçmeyi mi düşünüyorsunuz tabi ki de hayır. Öyle makyaj malzemeleri var ki doğal olduğu için hiç makyaj yapmamışız gibi ve doğal görünüyor. Yaz geldi diye korkmamıza ve makyaj yapmamamıza gerek yok. Tatile çıktıysanız biraz daha şanslısınız. Tatile çıkmadıysanız şehirin yoğunluğunu biraz da olsa dayanıklı makyaj ile atın. Makyajın suya ve sıcaklığa dayanıklı olması ve hayatımızı kolaylaştırmak için hazırladığım ipuçlarını sizlerle paylaşacağım.

Dayanıklı makyaj için kullanabileceğimiz ürünler vardır. Bu ürünler tere, suya, neme dayanıklıdır. Bu ürünler cilde makyajı sabitler ve akmamasını sağlar.

Suya Dayanıklı Makyaj İçin Yapılması Gerekenler:

1- Waterproof  Ürünler Kullanın ( Suya Dayanıklı Ürünler): Fondöten, eyeliner, rimel gibi ürünlerin suya dayanıklı olması gerekir. Suya dayanıklı olanını kullanırsanız makyajınız dağılmayacaktır.

2- Fondöten Seçimi: Yaz aylarında ağır olmayan fondötenler kullanmalısınız. Örneğin BB ve CC kremler oldukça hafif formdadır ve günlük kullanım için uygundur. Her cilt tipine göre bu kremlerden bulabilirsiniz.

2- Krem, Sıvı Formda Ürünlerin Üzerine Pudra Uygulayın: Makyajın dayanıklı olmasını sağlayan diğer işlem krem formda olan ürünlerin üzerine kuru formdaki ürünleri uygulamaktır.  Örnek vermek gerekirse fondötenin üzerine pudra uygulamalısınız. Bu sayede sabitlenmiş olur.

3- Göz Farı Kullanmadan Önce Altına Baz Uygulayın: Bu baz sıvı formdaki baz olabilir, yada ten renklerinde pudra uygulayabilirsiniz. Jel eyeliner kullanın. Bu suya daha dayanıklıdır.

4- Dudaklar İçin Dudak Kalemi Yada Dayanıklı Rujlar Kullanın: Rujların bozulması ve dağılması en büyük sorunlardandır.. Bunun için bir çok çözüm aramışsınızdır mutlaka. Dudaklardaki rujun dayanıklı olması için dudak kalemi kullanmak gerekiyor. İsterseniz içerisini dayanıklı formdaki rujlarla doldurabilirsiniz. Kalıcı rujlar vardır. Bunlar dudağı kuruttuğu için önceden nemlendirici kullanmalısınız. Sıvı yapıdaki dudak renklendiricileri de kullanabilirsiniz.  Bunlar dudaklara ince tabaka sağlar ve kalıcılığı fazladır. Dağılma yapmaz.

 

 

5-Makyaj Sabitleyici Spreyler: Makyaj sabitleyici spreyler çok fazla kullanılmaktadır. Bu ürünler gerçekten de işe yaramaktadır. İsterseniz bu spreylerden kullanabilirsiniz. Bu spreyi makyaj tamamlandıktan sonra 30-40 cm ileriden yüzünüze sıkın. Makyaj sabitlemek işte bu kadar kolay… Makyajınızın dağılmadığı bir yaz geçirmeniz dileğiyle…

Sizin dayanıklı makyaj için bildiğiniz ve uyguladığınız yöntemler var mı? Yoruma yazabilirsiniz.2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım