Merkür Gölgesi Kapıda, Gerilemesi Sürüyor

108

2019’daki son Merkür deliliği turu ( Merkür gerilemesi  ya da retrograd olarak da bilinen) kapıya dayandı. Merkür gerilemesi resmi olarak 31 Ekim’den 20 Kasım’a kadar sürecek. Tamamen Su Burcu olan Akrep’te meydana gelen yoğun duygusal enerji ortaya çıkacak. Merkür’ün geriye doğru hareket ettiği göründüğü bu süre, sizi bir döngü için atabilir. Ve enerjiyi yönetmede daha dikkatli olmanız gerekir, böylece; geriye dönük bir gerilim olmadan başarabilirsiniz. Bu dönemin içerisinde ve sonrasında Merkür gölgesi bizi karşılayacak.

Geriye dönme, gerçek tarih Merkür’den geriye döndüğü günden çok önce etkilenmeye başlar. Merkür gölgesi (daha yakın zamanda retroshade olarak adlandırılmış) adı verilen küçük bir fenomen vardır. Merkür gerilemesi sadece yaklaşık 3 hafta sürer iken, Merkür gölgesi yaklaşık 2 ay sürer. Bir sonraki gölge dönemi 11 Ekim’de başlayıp 7 Aralık’ta sona eriyor.

Merkür Retrograd Gölge Nedir?

shadow merkür gölgesi

Bir saniye teknik olalım. Civa retrograd dönemini zodyaktaki belirli noktalarda başlatır ve sonlandırır. Zodyakta 12 işaret vardır ve her işaret, her işaretin tam yerlerini belirlemek için 30 dereceden oluşur. Merkür gölgesi “ÖNCE “başlıyor. Merkür retrograd başlangıçta sona erecek olan pozisyona geldiğinde Merkür retrograd başlar. Merkür gölge sona erdikten sonra Merkür retrograd sona erer.

Böylece, bu Merkür retrograd 27 derecelik Akrep ile başlar ve 11 derecelik Akrep ile sona erer. Merkür, 11 Ekim’de 11 derece Akrep’e geldi ve 7 Aralık’taki retrogradın ardından 27 derece Akrep’e geldi.

Merkür Gölgesini hissedecek miyim?

Herkes Merkür gölgesi hissetmiyor. Esasen retrograd; ilk olarak ışınlarını döktüğü zamandır, ancak bu herkesin üzerinde değildir. Merkür gölgesinden etkileneceğiniz birkaç örnek var.

1. Doğum çizelgesinde belirgin bir doğumsal Merkür veya güçlü İkizler veya Başak enerjisi var.
Doğum haritanızda bir gezegen güçlü olduğunda, bu sizi gezegenin ne yaptığı konusunda hassas kılar, böylece eğer güçlü bir doğumsal Merkür varsa, her bir Merkür gölge dönemini hissedebilirsiniz. Merkür, İkizler ve Başak için doğal yönetici gezegendir, bu nedenle çok sayıda gezegeniniz varsa (3 veya daha fazla veya Güneş ve / veya Ay ve bir veya daha fazla gezegen gibi), Merkür’ün yaptıklarına karşı daha hassas olabilirsiniz.

2.  İlk Önce Ev, Yükselen işareti ve Güneş hepinizi yönetir, bu nedenle doğum çizelgenizde çok kişisel konumlar vardır ve Merkür Güneş’inizde veya Yükselen işaretinizde veya birinci evinizde geri çekilirse, bu retrograd enerjiyi sizin adınıza daha güçlü kılar, Böylece tüm gölge dönemini hissedebilirsiniz. Genellikle milyonlarca küçük şeyin dikkatini gerektirdiğini hissediyor olabilir, fazladan stresli ve çok fazla molaya ihtiyaç duyuyor olabilirsin. Yine de ikinci şans ve kazanımlar için en iyi dönemlerden biri!

3. Geri dönüş, doğum haritanıza çok fazla zorlu yön verir veya zorlu açılar çizmeye başlar veya biter. Bu özellik, iki nokta birbirine belirli mesafelerde olduğunda ve kolay (pozitif) veya zor (zorlu) olarak sınıflandırılabilir. Birleşim, kare ve muhalefet, Merkür gölgesi tarafından zor yönler olarak kabul edilir. Retrograd doğum grafiğinize 3 veya daha fazla sert yön gösterecekse veya sert bir yön çizmeye başlar veya biterse, bu Merkür gölgesinde hissedilir. Retrograd sadece kolay yönleri yaparsa (sextiles ve trines), aslında olumlu bir döneminiz olabilir!

Yaklaşan bu retrograd için doğum çizelgenizde bu işaretlerin 11 – 27 derecesinde gezegenleriniz veya puanlarınız varsa, gölge şu yönleri yapar:

Akrep – birlikte
Boğa – muhalefet
Aslan, Kova – kare
Başak burcu, Oğlak burcu – sextile
Kanser, Balık – Üçgen
Doğum haritanızdaki gezegeniniz ya da noktanız bu işaretlerin 9 ya da 10 derecesinde ise, geri dönüşün sonunda ve Merkür gölgesi döneminin başında bir etki hissedeceksiniz.

Mercury Gölgesi Nasıl Yönetilir:

Merkür gölgesi dönemini yönetmek, temel olarak Merkür gerilemesinin nasıl yönetileceği ile aynı çizgidedir. Sadece daha uzun bir süre sürer! İlk adım hazırlanmaktır. Her zaman Merkür gerileme hazırlanmasına yardımcı olur! Dikkat edilecek tarihleri ​​öğrenin (gölge dönemi başladığında ve bittiğinde ve Merkür sizin için açılardayken) ve zamanlamanızı buna göre planlamaya çalışın.

Merkür gölgesi enerji boşaltabilir, bu nedenle tüm gölge süresi, yavaşlamanız, yansıtmanız ve derin benliğinize uyum sağlamak için zaman ayırmak için mükemmeldir (Akrep’teki bu gerileme ile daha da doğrudur!). Akrep gibi Su işaretlerindeki gerilemeler sezgiyi güçlendirmek için harika olabilir ve rüyalara dikkat etmek, evrenden gelen mesajları yorumlamak için yardımcı olabilir. Bir rüya günlüğü tutmanızda fayda var.

Burçlar ve suçların ilişkisi hakkındaki serimizin 1. 2. ve 3. yazılarını okumalısınız.

Instagram’dan bizi takip etmek için: Tıklayınız

 Merhaba ben Banu. 28 yaşındayım ve astroloji konusuna ilgim çocukluğumdan beri devam etmektedir. Bu yaşıma kadar öğrendiğim ve hala öğrenmekte olduğum bilgileri insanlar ile paylaşmak için arayışta idim. Megakadin.net sayesinde kaliteli bir platformda sizlere yazılarımı ulaştırma şansına sahibim.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım