Makyaj Sabitleyici İçin: Maden Suyu Kullanımı

3000

Makyajın kalıcı olmasını hangi kadın istemez ki? Kozmetik satan yerlerde birçok makyaj sabitleyici ürünler bulunmaktadır. Sağlıklı olup olmadığı açısından hiçbir fikrim yok. İçerisinde katkı maddesi bulunan her ürünün biraz da olsa zararı vardır.  Tabi bunun önlemi alındığında rahatlıkla kullanılabilir. Örneğin; makyaj yapmadan önce ve makyajı temizledikten sonra düzenli olarak cilt bakımı yapılmalıdır. Bu yapılan bakımlar cildimiz için önemlidir. Cildimizin daha geç yaşlanması açısından yapılması gerekir.

Bakımlı görünmek her kadın için önemlidir. Makyaj yapılmadan geçen bir hayatı düşünemiyorum bile. İllaki düğün olur, özel gün olur makyaj yapılıyor. İşe giderken, okula giderken sabah makyaj yaptığımızda uzun süre dayanmasını istiyoruz. Öğlen aralarında tekrar makyaj tazelemek zaman alıyor. İşte bu konuda sizlere makyaj sabitleyici yapımı ile ilgili bilgiler vereceğim. Benim her zaman kullandığım bir yöntem ve sizlerle de paylaşmak istedim. Bu sabitleyicinin yapımı oldukça basit ve kullanımı rahat. Merak ettiğinizi hissediyorum.. Hadi o zaman makyaj sabitleyici yapımına beraber göz atalım.

Maden Suyu İle Makyaj Sabitleyici: 

Maden suyunun cilde olan faydalarından daha önce bahsetmiştim. Bu yazımda ise maden suyunun bir özelliğini daha sizlerle paylaşıyorum. Bu yaptığımız sabitleyiciyi makyajınızı tamamladıktan sonra uygulamalısınız. Makyaj bittikten sonra 15-20 cm uzaktan yüzünüze püskürtmelisiniz.

Malzemeler:

1 adet maden suyu,
1 yemek kaşığı gül suyu,
1 yemek kaşığı bebe yağı.

Yapılışı: 

Malzemeleri bir kap içerisinde güzelce karıştırın. Daha sonra bu karışımı sprey şişesine koyun. Buzdolabında yaklaşık 1-2 saat kalması gerekiyor. Çünkü yaz ayları baya sıcak olduğundan malzemelerin etkileşimi yavaş oluyor. 1-2 saat sonra çıkarıp makyajınızı tamamladıktan sonra yüzünüze sıkabilirsiniz. Yüzde olan solgunluğu ve matlığı yok eder. Daha canlı bir makyaja sahip olursunuz. Bu karışımı uzun süre bitene kadar kullanabilirsiniz. Yaz aylarında buz dolabında saklamanızı öneririm. Kış aylarında dışarıda kalabilir. Bu tarif ile hem doğal hemde uygun bir makyaj sabitleyici ye sahip olacaksınız. Mutlaka denemelisiniz. Makyajınızın uzun süre dayanması gereken zamanlarda kullanabilirsiniz. Her gün de kullanabilirsiniz.

Gliserin İle Makyaj Sabitleyici Yapımı:

Malzemeler:

Mineralli Maden Suyu,
15 damla gliserin,
1 adet salatalığın suyu,
1 adet sprey şişesi.

Yapılışı:

Önceki yaptığımız tarifte ki aynı işlemler yer alıyor. Burada da tüm malzemeleri iyice karıştırıyoruz ve sprey şişesine koyuyoruz. Daha sonra makyaj tamamlandıktan sonra cilde püskürtülür. Kullanmadan önce çalkalamayı unutmayın. Yazları buzdolabında saklayabilirsiniz. Ayrıca bu karışımı gece yatarken, sabah kalktığınızda ve makyajdan önce cilde direk nemlendirici olarak uygulayabilirsiniz.

Evet Megakadın Takipçilerim Bu günkü Yazımı Nasıl Buldunuz? Deneyecek misiniz?2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım