Kısa Saç Modelleri

94

Biz Kadınlar bir takım değişiklikler yapmayı severiz ve sıklıkla yapmak isteriz. Tabiki bu değişiklikler en çok  saçlarda başlar. Şüphesiz ki kadınları öne çıkaran saçlarıdır. Son yılların en trendleri arasında kısa saç modelleri yer alır. Bunu birçok ünlüde de görebiliriz. Monotonluktan sıkılan kadınlar hayatlarını değişiklik yapmak isteyip kendilerini kuaföre atar, özellikle çalışan kadınlar zaman açısından saçlarını kısa kestirmek ister ama çoğunun buna cesareti yoktur. Saçlarım kısa olsun ve şık olsun diyorsanız sizi cesaretlendirecek ve yüzünüze en uygun olacak kısa saç modellerini araştırdık;

1. Bob Modeli

bob kısa saç modelleri

Son yıllarda en çok tercih edilen kısa saç modeli bob modelidir. Bob modeli arkadan bombeli ve kısa, öne doğru uzayan modeldir, kullanımı kolay ve her yüze giden bu saç modelinin uzun modeli de vardır. Aynı zamanda şekil olarak da değişiklikler yapılabilir. Modernliğini her zaman koruyan bu saç tipi trendlerden hiç düşmedi .

2. Tomboy Model

Tomboy Model halk arasında erkek gibi de denir. Yanları çok kısa önden kahkül olan modeldir. Özellikle saç kesiminde cesur olan kadınlar için ideal bir modeldir. Ayrıca yıka çık bir model olmasından dolayı oldukça kolaylık sağlar.

3. Bir Yanı Kazınmış Model

Son zamanlarda gençler arasında sıradışı olmak farklı şeyler denemek yaygın hale geldi. Popüler hale gelen bir saç modeli de yanları kazınmış ve üst tarafı istenilen uzunlukta olan modeldir. Uzun kalan kısmını boyamak saça ayrı bir hava katmakla birlikte saçı biraz uzun tutup sağa ve sola atmak da şık görünümü sağlar. Her yüze yakışan bir modeldir .

4. Küt

Saçlarıyla çok fazla uğraşmak istemeyen kadınlar için tercih edilen ve çok sık kullanılan saç modelidir uzun yıllar boyunca kullanıp trendini hiç kaybetmemiştir. Genellikle boyun hizasında kesilip saçlar ortadan ikiye ayrılır. Bu model uzun boyunlu kadınlar da daha şık durur ve saçlar olduğundan daha hacimli gösterir. ince telli saçlı kadınlar için kurtarıcı bir modeldir.

5. Asker Tıraşı

Kısa saç modelleri arasında en çok cesaret isteyen saç asker tıraşı modelidir. Buzz cut, Türkçe adıyla asker tıraşı en iddialı saç modeli arasında olup çok fazla tercih edilmeyen bir modeldir.

6. Aslan Yelesi

Modası hiç geçmeyen bir saç modeli de aslan yelesidir. İster kısa olsun ister uzun her zaman ve en çok tercih edilenler arasında yer alır.  Saçları olduğundan hacimli gösteren bu modeli kalın saçlı kadınlar daha çok kullanır. Uzun saçın yanı sıra kısa aslan yelesi de kadınlara ayrı bir hava katmaktadır.

Kendi tavsiyelerinizi ve yazımız hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşmak isterseniz yorumlar bölümüne, yeni makalelerden ve pratik bilgilerden haberdar olmak için MegaKadın İnstagram sayfamıza davetlisiniz.
Daha önce paylaştığımız ve faydasını görebileceğiniz astroloji ve hayvanlar arasındaki ilişki ile alakalı şu yazımızı okumak isteyebilirsiniz.Merhaba ben Banu. 28 yaşındayım ve astroloji konusuna ilgim çocukluğumdan beri devam etmektedir. Bu yaşıma kadar öğrendiğim ve hala öğrenmekte olduğum bilgileri insanlar ile paylaşmak için arayışta idim. Megakadin.net sayesinde kaliteli bir platformda sizlere yazılarımı ulaştırma şansına sahibim.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım