Gezegen

GEZEGEN BURÇ İLİŞKİSİ : Seri 1

420

Bir önceki yazımızda güncel bir durum olan Uranüs Retrosu hakkında yazmıştık. Bugünkü yazımızda ise burçların gezegenler ile olan bağlantısını açıklayacağız. Çoğu insanın bilmediği gezegen, burç denklemindeki en önemli detay doğduğumuz anda gezegenlerin birbirlerine göre açıları ve pozisyonları. Eğer biliyorsanız dünyaya gelindiği anda bulunan konum ve zaman kişiliği belirlemekte, gezegenlerin de bizlerin üzerinde böyle bir etkisi var. Gelin teker teker gezegen burç ilişkisine bir göz atalım.

Plüton

Gezegen Burç

Plüton burçlar arasında Akrep burcu için yönetici gezegen vasfını taşır. Gezegen döngüsünü 12 ile 15 yılda tamamlar. Plüton genel olarak yeniden doğuş, evrim ve ölümün simgesi olan gezegen olarak bilinir. Koşullara, mekanlara uyum sağlama yetimiz ve kuvvetimiz üzerinde etkin rol oynamaktadır. Farklılığı korkular ve gizemler üstüne olan gezegen, bazen de içimizdeki karanlık taraflarda rol alır.

 

Neptün

Gezegen Neptün

Adını Roma mitolojisindeki deniz tanrısı Neptunus’ ten alan gezegen, her gün gezegen ilan edilip ilanı geri çekilen Plüton’dan sonra Güneş’e en uzak gezegendir ve Balık burcunun yöneticisidir. Manevi olarak gelişmişlik empoze eden gezegen, metafiziksel istekler ve düşleri simgelemektedir.

 

 

Uranüs

Gezegen Uranüs

Kova burucunun yöneticisi olan gezegen ismini Yunan gökyüzü tanrısı Uranos’tan almıştır. Özgürlük ile bütünleşmiş ve asi bir portre çizen Uranüs, belirsiz yapısı ile yenilik ve devrim gibi kelimelerle anımsanır.

 

Satürn

Gezegen Satürn

Satürn’ün ismi Yunan mitolojisindeki Titan Kronos’tan gelmektedir. Gezegen; gerçeği, kuralcılığı ve disiplini temsil eden ve Oğlak burcunun yöneticisi olarak bilinmektedir. Hayatlarımızda belirli çizgilere ve sınırlara sahip olmamızda etkili rol oynamak ile beraber, düşlerin ardına takıldığımızda, bizlerin realiteyi unutmadan hareket etmemiz yönünde telkin eder. Satürn için kısaca otorite kavramının gezegen hali denilebilir.

 

Jüpiter

Gezegen Burç

Jüpiter ismini Roma mitolojisindeki en büyük tanrı olan Jüpiter’den, Yunan mitolojisindeki Zeus’tan almaktadır. Gezegen yay burcunun yöneticisi olmak ile beraber, pozitif yapısı ile umut ve iyimserlik kavramlarının temsilidir. Hayattan keyif alma yolumuzu bulmada ve mutluluğu nasıl, nerede bulacağımız hakkında bize yol gösterici olur.

 

Serinin ikinci yazısı haftaya sizler ile olacak. Megakadin.net’den güncel olarak haber alabilmek, içerikleri takip edebilmek için sizi Instagram sayfamıza bekliyoruz. Buraya tıklayarak sayfamıza gidebilirsiniz.

 Merhaba ben Banu. 28 yaşındayım ve astroloji konusuna ilgim çocukluğumdan beri devam etmektedir. Bu yaşıma kadar öğrendiğim ve hala öğrenmekte olduğum bilgileri insanlar ile paylaşmak için arayışta idim. Megakadin.net sayesinde kaliteli bir platformda sizlere yazılarımı ulaştırma şansına sahibim.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım