Diş Beyazlığı Sağlayacak Mucizevi ve Doğal Yöntemler

258

Şüphesiz hepimiz bembeyaz ve parlayan dişlere sahip olmak isteriz.Gerek görünüm gerekse de sağlık için diş beyazlığı çok önemlidir. Hayatımız boyunca bizi tanıtan, gülümsememizi yansıtmakta önemi vazgeçilmez olan dişlerimizi olabildiğince beyazlaştırıp, sağlıklı bir görünüme sahip olacağını bu yazımızda, evde uygulayabileceğiniz basit yöntemlerle açıklamaya çalıştık;

 

1- Limon ve Karbonat Yöntemi:
Yarım limon suyunu sıkarak, bir çay kaşığı karbonat ile köpürene kadar karıştırın. Karışımdan diş fırçanıza döküp hafifçe fırçalayın ve bir dakika bekleyip çalkalayın. Asit özelliği olduğundan dolayı diş minesine zarar vermemek için bu yöntemi haftada 1-2 kere tekrarlayınız.

dis beyazlatma

 

2- Portakal ve Muz Kabuğu:
Portakal kabuğunun içini dişlerinize 1 dakika boyunca ovarak sürün. Kabuktaki beyaz kısımlar dişlerinize beyazlık katacak bir madde içerir. Yarım saat bekledikten sonra dişlerinizi fırçalayın sonuçtan memnun kalacaksınız.
Muz kabuğu içerdiği magnezyum, manganez ve potasyum sayesinde diş minesini yeniden canlandırır ve dişlerinize beyazlık kazandırır. Muz kabuğunun iç kısmını dişlerinizin üzerine sürün ve dişlerinizi fırçalayın. Bu yöntemi haftada 3 defa uygulayabilirsiniz.

dis beyazlatma

 

 

3- Ada çayı:
Bir bardak dolusu kaynar suya, iki yemek kaşığı adaçayı ekleyin ve ılıyıncaya kadar bekleyin. Bu karışım ile her öğünden sonra ağzınızı gargara yapın. Bu karışım beyazlıkta etkili olacağı gibi yemekten sonra ada çayı yaprağı çiğnemek de iyi sonuçlar verecektir.

 

 

4- Günde En Az İki Kere Dişinizi Fırçalayın:
Ağız ve diş sağlığınızı korumak, temiz olmalarını ve güzel görünmelerini sağlamak için sabah kalkınca ve gece yatmadan önce dişlerinizi fırçalamanız tavsiye edilir. Diş macunu seçimini kendi isteğinize göre yapabilirsiniz.

 

 

5- Çilek ile Mucize Yöntem:

İki veya üç adet çileği ezip hamur haline getirip, fırça yardımı ile dişlerinize uygulayın ve beş dakika bekletin, sonra ağzınızı suyla durulayın. Bu yöntemi haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

dis beyazlatma

 

 

Bugünkü yazımız hakkında kendi eklemek istediğiniz düşünceleriniz var mı?  Bizimle paylaşmak isterseniz yorumlar bölümüne bekliyoruz.

Bir diğer Cilt Bakım Sırları isimli faydalı yazımızı okumak isteyebilirsiniz.

MegaKadın İnstagram sayfamızı takip ederek yeni makalelerden ve pratik bilgilerden hemen haberdar olabilirsiniz.Marmara Üniversitesi sosyoloji mezunu, sosyal medya yazarlığına ilgili ve film meraklısı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım