Dağınık Görünen Kaşlar İçin Yapılması Gerekenler

2490

Kaşlarınızı ne kadar tarasanız da gün içerisinde dağılıyor. Bu çok sinir bozucu bir durum benim için. Çünkü makyajımı yapıyorum dışarı çıktığımda bir süre sonra kaşlarımın yine dağıldığını görüyorum. Yani kaşları taramak kesin bir çözüm olmuyor. Bende kaşlarım sabit olsun istiyorum. Benim gibi olan belkide bir çok insan vardır. Bende bu konu ile ilgili yapılması gerekenleri sizlerle paylaşmak istedim. Hadi başlayalım!

1- Vazelin:

Vazelin’i bir miktar alarak kaşlarınıza sürerseniz ve kaş fırçası ile tarayıp şekil verirseniz kaşlarınız sabit kalacaktır. Vazelin biraz yağlı olduğundan dolayı kaşlarınız yağlı olarak görünebilir. Bu yüzden kaşlarınıza bir miktar pudra sürerseniz bu yağlılık ortadan kalkacaktır. Bu yöntemle doğal görünüme sahip olacaksınız. Benim en çok uyguladığım yöntem.

2-Lip Balm ( Dudak Balmı):

Buda diğer bir tercih olabilir. Eğer vazelin kullanmak istemiyorsanız renksiz ve simli olmayan dudak balmı ile kaşlarınıza şekil verebilirsiniz.

3- Saç Spreyi:  

Evet buda çok güzel bir yöntem. Saçlarınıza şekil vermek için kullandığınız bu ürünü kaşlarınıza şekil vermek içinde kullanabilirsiniz. Bir miktar saç spreyini parmaklarınıza sıkın ve hemen ardından kaşlarınızı parmaklarınız ile şekillendirin. Spreyi sıktıktan sonra fazla vakit kaybetmeden doğrudan kaşlarınıza uygulayın. Dediğim gibi güzel ve basit bir yöntem 🙂

4- Saç Jölesi: 

Saç jölesini ne saç nede kaşlarda kullanım için fazla önermiyorum. Fakat bazen kurtarıcı olabiliyorlar. Siz yinede diğer yöntemleri tercih etmeye çalışın. Saç jölesini bir miktar parmaklarınıza alın ve yayın. Daha sonra kaşlarınıza sürün ve kaş fırçası ile şekil verin.

5- Kaş Jeli:

Kaş jeli geçen yıllarda kullanmaya başlanan bir ürün. Üzerinden daha fazla bir zaman geçmedi. Kaş jelinin görünümü aynı maskara gibi.
Kaş jelinin hafif renkli, renksiz, yoğun kıvamlı ve daha sıvı gibi çeşitleri vardır. Renkli kaş jelleri kaşlarınızı sabitler ve dolgun gösterir. Renksiz olanları ise daha doğal bir görünüm için uygundur. Kaş jeli ile şekil verdiğinizde gün içerisinde bu şekli uzun süre korumaktadır.
Günlük kullanıma uygundur. Renkleri de vardır kahve, açık kahve, sarı… Bu sayede kaşlarınızı düzeltirken rengini de belirginleştirebilirsiniz. Saç ve ten renginize göre olan kaş jelini tercih edebilirsiniz.2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım