cilt bakım sırları

Cilt Bakım Sırları

229

Her kadının hayali sağlıklı, parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmaktır. Özellikle belirli bir yaşın üzerindeki kadınlar ciltlerindeki kırışmaları engellemek için çeşitli kremler kullanırlar. Fakat esasında cilt bakımı yapmanın çok doğal yolları vardır. Doğal malzemeler kullanarak cilt bakımı yapmak, çok daha doğrudur çünkü kimyasal madde içeren kremler her ne kadar cildi aydınlatsalar da, gözeneklere zarar vererek cildin kısa zamanda kırışmasına neden olabilirler.Doğal cilt bakım sırları bu yazımızda sizlere sunacağız.

İşte cildi pürüzsüz tutacak, parlatacak, kırışmasını engelleyecek ve gözenekleri açarak sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlayacak cilt bakım kürleri!

♦Süt Tozu
Çoğu kadının da bildiği bir maske olan süt tozu, kadınların ciltleri için en doğru maddelerden bir tanesidir. Bebekler için söylenen sözlerde olduğu gibi, cildi ve vücudu en doğru şekilde geliştiren madde süttür. Süt tozunu cilde uygulamak ise, cildin çok daha bakımlı görünmesini sağladığı gibi, cildi güneşin zararlı etkilerinden korur ve kırışmayı önler. Bunun haricinde gözenekleri açarak cildin sivilce ve siyah noktalar ile dolmasının önüne geçer. Yani parlak ve sağlıklı bir cilt için süt tozu banyosunu mutlaka denemelisiniz.

Geceleri uyumadan önce banyo yapmayı herkes sever. Peki bu banyo bir de süt tozu ile yapılırsa? İşte o zaman harika bir cilde kavuşursunuz. Geceleri uyumadan önce küvetin içerisine biraz süt tozu atın. Ardından sıcak su ile küveti doldurun. Küvetin içerisinde duş almadan geçireceğiniz 15 dakika, cildinizin korunmasını ve yumuşacık olmasını sağlayacaktır. Ayrıca sıcak suyun içerisinde geçirilen o dakikalar, günün bütün yorgunluğunu alacak, insanın daha kaliteli uyumasına yardımcı olacaktır.

süt tozu maskesi

♦Avokado Maskesi
Avokadonun zayıflama üzerindeki etkilerini herkes bilir. Fakat asıl bilinmesi gereken avokadonun cilt üzerine etkisidir.Cilt bakım sırları için de önemli bir yere sahiptir.Mucizevi meyveler arasında sayılarak, insan sağlığını geliştiren bir sürü avantajı olan avokado, bal ile karıştırılarak yüze uygulandığında harika sonuçlar doğurur. Kişilerin pul pul olmuş ciltlerini yenileyip pürüzsüz, parlak ve sağlıklı bir görüntü kazandıran avokado maskesi, kişilerin güneşin zararlı ışınlarından kazandıkları etkiyi kaybetmelerini sağlayacaktır. Haftada 3 kez yapılan bu uygulama, cildin sağlıklı görüntüsünü geri kazandırır. Ayrıca kırışmalara karşı da birebir özellik göstermektedir.Ayrıca yoğurt maskesi yazımız için göz atınız.

avokado maskesi

♦Düzenli Peeling Yapmak
Cilde uygulanabilecek en yararlı uygulamalardan bir tanesidir. Cilt bakım sırları içerisinde en çok bilinen fakat en az yapılan düzenli peeling, cildi güzelleştirecek ve sağlıklı bir görüntü kazandıracaktır. Ayrıca kırışmaları azaltacak ve önleyecek olan bu uygulamanın çeşitli formülleri vardır. Aralarında en etkili formüllerden bir tanesi, kahverengi şeker ile balı karıştırmaktır. Bu cildin yumuşacık olmasını sağlayacak ve cildin bakımlı görünmesine yardımcı olacaktır.

peeling

Evet maskelerimizi yapalım daha sağlıklı ve güzel bir yaşam sürelim.Cildimiz bizim için çok önemli.Onu canlı ve güzel tutmak için siz hangi yöntemi uyguluyorsunuz  yorumlarınızı bekliyorum 🙂

Bizi instagramdan takip etmek için tıklayın 🙂2017 Anadolu Üniversitesi Felsefe bölümü mezunuyum.Kitap okumayı ve makale yazmayı seviyorum.Bulduğum ve dikkatimi çeken kadına dair her şeyi sizlerle paylaşmayı seviyorum.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım