Besleyici Yumurta Maskesi

1333

Yumurta maskesi mi ? Ay hayır ben yumurtayı saçlarıma uygulamam dediğinizi duyar gibiyim benim mega kadınlarım.Ama ön yargılı olmamakta fayda var öncelikle gelin yumurtanın saça faydalarını beraber öğrenelim ?

  • Gündelik yaşantımızda sık sık nem kaybı yaşarız. Yumurta ile uygulanacak bir maske saçlarınızı nemlendirir ve hacimli bir görüntü almasını sağlar!
  • Saç kırılmalarını tamamen engeller, var olan saç kırılmalarını da tedavi eder!
  • Parlaklık ve canlılık hissi kazandırmasıyla bilinir!
  • Yumurtanın içerisinde yer alan A ve E vitamini saç kaybını en aza kadar indirmektedir. Saç dökülmesi sorunları çeken bireyler yumurta tedavisi ile saçlarının dökülmelerinin önüne geçebilirler.
  • Yumurtada yer alan B12 vitamini saçların daha çabuk ve hızlı uzamasına yardımcıdır.
  • Saç tellerini kalınlaştırır!
  • Fön veya düzleştirici gibi dış etkenlerden oluşmuş yıpranmaları onarmaktadır!
  • Saç derisini besler ve gözeneklerin daha rahat hava almasını sağlar!

Şimdide adım adım beraber uygulayalım

Malzemeler

1 yumurta
1 su bardağı süt
1 limon
2 yemek kaşığı zeytinyağı

mask

Hazırlanışı ve uygulanışı

1. Saç uzunluğuna bağlı olarak bir veya iki yumurta kullanın. Yumurtanın sarısını ve akını ayırın. Sarısını temiz, ayrı bir kaba alın.

2. 1 su bardağı sütü ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın ve yumurtaya ekleyip yeniden güzelce çırpın.

3. Limonu sıkın ve karışıma ekleyin. Limon saç derinizde ferahlatıcı bir his uyandıracaktır. İpucu: Yumurta çırpıcı ile daha kolay çırpabilirsiniz.

4. Saç köklerinize ve saç uçlarınıza güzelce masaj yaparak yedirin. Maskenin ulaşmadığı, temas etmediği yer kalmasın. En az 5 dakika bekleyin. Her yer yumurta içinde kalabilir. Bundan hoşlanmıyorsanız, tek kullanımlık plastik duş kapağı kullanın.

zeytinyagi-ve-yumurta-sac-maskesisac-icin-yumurta-maskesi

5.Saçlarınızı daha sonrasında boneleyin.

yumurta-ile-sac-bakimi

5. Ilık veya soğuk su ile durulayın. Yumurta parçalarından daha rahat kurtulup, saçlarınızı daha kolay arındırabilirsiniz. Saçlarınızı iyice duruladığınızdan emin olun.

6. Organik meyve şampuanı kullanarak son bir temizleme daha yapın.

Hızlı İpuçları

● Özellikle saçlarınız uzun ise, saçlarınızı çok iyi yıkadığınızdan emin olun. Saçınızı yıkamak için sıcak su kullanmayın. Bu maskenin içinde ki yumurtayı pişirir ve saç tellerinizde yapışarak yumurtayla birlikte haşlanır. Gerektiği gibi saçlarınızı durulamak için soğuk su kullanın.

● Fazla limon suyu saç deriniz üzerinde yanma hissi yaratabilir. Orantılı kullanmakta fayda var. 2 yumurta sarısı için bir limonun suyunu kullanın!!!

● Yumurta akını yağlı saçlar ve yumurta sarısını kuru, kırılgan saçlar için kullanın. Bütün yumurtayı ise normal saçlar için kullanabilirsiniz.2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım