Bakım Günü

2064

Hadi Mega Kadınlarım bugünümüzü kendimize ayırıyoruz.Klişe bir söz olan fakat gerçekleri anlatan bir söz vardır ya ‘Çirkin Kadın yoktur bakımsız kadın vardır ‘ diye biz o bakımsızlardan olmuyoruz.Unutmayın ki bakım insanın kendisine olan saygısını gösterir.Kendi vücudumuza her zaman saygı duyalım ki kendimize olan güvenimiz gelsin.Bugünümüzü kendimize ayırıyoruz.evde olanlar bu yazımızı okuduktan sonra canlanıyorlar ve adım adım beraber uyguluyorlar.İşten gelip görenler ise üzülmüyoruz adım adım okuyup uygularken yorgunluğunuz gidecek zevkle yapacaksınız.Bugünkü başlangıcımızı size söylüyorum.Saçlarımızla başlıyoruz.

Saçlarımız uzamıyor mu? yada parlak değil… Soğan kürü hazırlayacağız beraber haftada iki gün uygulayacağız ve 1 ayın sonunda ne demek istediğimi anlayacaksınız.Unutmadan şunuda söyleyeyim soğan saçınızda kesinlikle koku bırakmıyor.O zaman başlayalım…

fft99_mf5523457

Malzemeler
1 soğan
2 yemek kaşığı zeytinyağı
2 yemek kaşığı badem yağı (dilerseniz)

Hazırlanışı ve uygulanışı

1.Soğanın kabuğunu soyup ortadan ikiye bölüp küçük bir tencere içerisine koyup soğanın seviyesini geçecek şekilde su dolduruyoruz.

2.Su kaynamaya başladıktan sonra soğanın rengi suya çıktığını gördüğümüzde 5 dakika daha kaynatıyoruz ve sonrasında kapatıyoruz.

maxresdefault

3.Soğanı suyun içerisinden çıkartıyoruz ve suyu ılıyınca saçlarımızın diplerinden uçlarına kadar uyguluyoruz ve saçlarımızı tepeden toplayalım dilerseniz bone yardımı ile saçlarımızı kapatalım.

sac_renk_acici-2

4.1 saatin sonunda yıkayalım.

Bu tarif ne işe yarayacak ?
Saçlarımıza parlaklık ve yumuşaklık sağlayacak ve uzamayan saçlarımıza tonlarca para vermemizi önleyerek evde hazırladığımız bu kürle çözüm bulacağız.

Peki bekleme süresinde 1 saat boş mu bekliyoruz ? Tabi kide hayır.Saçlarımızı boneledik ve yüzümüz açıldı.Hemen 3 malzeme ile kendimize maske hazırlayıp bu kış mevsiminde kuruyan cildimizi nemlendiriyoruz. Hadi başlayalım…

pudra-maskesi

Malzemeler
1.Gül suyu
2.Bebek pudrası
3.El yüz kremi
Hazırlanışı ve uygulanışı
1.Göz kararı pudrayı herhangi bir kase içerisine döküyoruz ve yavaş yavaş gül suyunu krem kıvamına gelene kadar döküyoruz.
2.İstediğimiz kıvama geldikten sonra çok az şekilde dilerseniz içerine krem katabilirsiniz.(1 çimçik)
3.Yüzümüzün her tarafına göz çevremizden uzak bir şekilde sürüyoruz.
4.5 ile 10 dakika bekleme süresinden sonra yüzümüzü yıkayabiliriz.

Not:Hafif yakma hissi olabilir ilk etapta.Korkulacak bir durum yoktur.Devam ediyorsa ve rahatsız olduysanız doktora danışınız.

Evet Mega kadınlarım bugünlük bakımımız saç ve cildimize yönelik.Saçlarımız 1 saatini doldurduysa Duşumuzu alalım ve aynada kendimize tebessümle bakalım.
Kendimizi sevelim.Güzellik bir tebessüm ile başlar bunu unutmayalım…

 2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


3 thoughts on “Bakım Günü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım