2017 Yazında Öne Çıkan Saç Modelleri

2179

Örgülü modeller, kabarık kıvırcık saçlar, önden tutturulmuş saçlar, atkuyruğu yapılmış saçlar ve daha fazlası. Yazın yapabileceğiniz saç modellerini sizlerle paylaşarak fikir vermek istedim. Hep aynı model saç yapanlar, yeni saç modeli arayanlar bu yazımızı okumaktan keyif alacaklar.

Sıcaklar arttıkça yaz aylarında saça şekil vermek oldukça zorlaşır. Yapılan fönler ve bukleler sıcaktan ve nemden dolayı hemen dağılıyor. Bu yüzden nasıl saç modeli yapacağımıza bir türlü karar veremiyoruz. Yaz ayları geldiğinde saçta meydana gelen kabarmalarda artıyor. Bu durum can sıkıcı olabiliyor. Hadi gelin bu yaz öne çıkan saç modellerine birlikte bakalım 🙂

1- Geriye Doğru Taranmış Islak Görünümlü Saçlar:

En kurtarıcı ve en trend saç modeli diyebilirim. Gündüz ve gece rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tam olarak yıka ve çık saçı arkaya tara tamamdır diyebiliriz. Düz olarak yapmak istiyorum diyenler ilk olarak düzleştirmeli ve sprey ile şekil vermeli. Normalde doğal olarak bırakılır ve sprey veya köpük sıkılarak arkaya doğru taranır. Ve şekil verilir. Bu sene en çok moda olan saç modellerindendir.

2- İki Taraftan Tutturulmuş Saçlar:

Evden çıkmadan önce ve plaja giderken hızlıca yapılabilecek saç modellerinden. Saçlar ikiye ayrılarak arkaya doğru taranır ve tel toka ile tutturulur bu kadar basit. Bu modele 2017 yazında çok rastlayacağız. Bu modelde yüz açık olduğundan dolayı yüzünüzün güzelliği de ortaya çıkacaktır. Benim en sevdiğim saç modellerinin en başında geliyor.

3- Yandan Ayrımlı Bob-Lob Saçlar:

Yaz aylarında değişiklik yapmak isteyenler ve modern görünüm elde etmek isteyenler bu saç kesiminden faydalanabilir. Saçlarınızı örerek ve daha sonra açarak örgünün yarattığı dalgadan faydalanabilirsiniz. Yada saçınızın doğal dalgası ile şekil verebilirsiniz burada lazım olan şey sadece saç köpüğü..

4- Kıvırcık-Dalgalı Kabaran Saçlar:

Kıvırcık ve dalgalı bir saça sahipseniz çok şanslısınız. Saçlarınızı serbest bırakabilirsiniz. Bu yaz kabarık saçlar gündemde olmaya başladı. Belki gündüz sıcakta kullanamazsınız ama akşam yemekte göze çarpan tek şey saçlarınız olabilir. Bu saç giydiğiniz kıyafetten daha çok öne çıkabilir.

5- Ensede veya Tepede Toplanan Saçlar:

Öncelikle şunu belirtiyim saçlarınızı at kuyruğu yaptığınızda dahi kabartın. Kabartmaktan korkmayın. Yüz şeklinize göre saçlarınızı ayırın ensede veya tepede at kuyruğu yapın. Sonra ince dişli tarakla saçlarınıza krepe atarak kabartın.

6-Mısır Örgülü Saçlar:

2017 de örgülü saçlar daha çok ön plana çıkıyor. Bu sene mutlaka örgülü saçı kullanmalısınız 🙂 Daha derli toplu saç sevenler için en uygun modeldir. Burada tek yapmanız gereken şey saçlarınız arkada sımsıkı toplamak. Daha sonra mısır örgü veya normal örgü örmek. Saça zincir takarak örmek farklılık katabilir. Buda 2017 de çıkan bir seçenek.

 



2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım