Yumurta Akı İle Siyah Nokta Maskesi

1596

Yumurtanın 50 den fazla protein içerdiğini biliyor muydunuz? Vücudumuza içeriden bir çok fayda sağlayan yumurtanın dışarıdan uygulandığında ada faydasını görmekteyiz. İçerisinde bulunan A vitamini, kollojen ve proteinler cilt tarafından emildiği için cilde çok fazla yarar sağlamaktadır. Bu yüzden yumurta sadece beslenmede değil; saç ve cilt bakımında da kullanılıyor. Siyah noktalara, lekelere, sivilcelere bir çok faydası vardır.

Siyah noktalar cildimizde kötü duran ciddi cilt sorunlarındandır.  Siyah noktalar açık gözeneklere yağın ve kirin dolmasıyla oluşur. Temizlenmediğinde ise daha iltihaplı bir görünüm olur. Bu durum sadece ergenlik çağında değil her zaman meydan gelebilmektedir. Siyah noktalar temizlendiğinde daha parlak ve temiz bir yüze sahip oluruz. Bu yüzden siyah nokta maskelerini tercih etmelisiniz. Sizlere bugün yumurta akı ile yapılan maske tarifini paylaşacağım. Bu uygulamayı 15 günde 1 defa yapmanız yeterlidir.

Yumurta Akının Cilde Faydalarını Sıralamak Gerekirse:  

1- Kırışıklıkları azaltır.
2- Cildi nemlendirir.
3- Cilde parlaklık, canlılık verir.
4- Gözenekleri azaltır ve yağlı görünümü ortadan kaldırır.
5- İçindeki kolojen sayesinde cilde elastiklik kazandırır.
6- Cildi gerginleştirir.
7- Sivilce oluşumunu engeller.
8- Siyah noktalardan kurtarır.
9- Cilt yanıklarına iyi gelir.
Bu uygulamayı yapmadan önce yumurtaya alerjiniz olup olmadığını bilin. Unutmayın doğal da olsa her insanın bünyesi farklıdır. Her cilt aynı değildir.

Siyah Nokta Maskesi İçin Malzemeler:

1 adet yumurta akı ve ince ve yumuşak bir kağıt peçete.

Uygulaması: İşlem oldukta basit. Yumurtanın beyazını bir kaseye alın ve güzelce iyice çırpın ve köpürtün. Daha sonra fırça yardımıyla siyah noktalarınızın olduğu bölgeye uygulayın. Yada göz çevreniz haricindeki yüzünüze uygulayın. 15-20 dk kurumasını beklemeniz gerekmektedir. Kuruduktan sonra isterseniz ılık su ile yıkayıp cildinizi havlu ile nazik bir şekilde kurulayabilirsiniz. Bu işlem cildi sıkılaştırır ve kırışıklıkları azaltır.

Daha detaylı bir maske yapmak istiyorsanız yumurta akını cildinize sürdükten sonra ince peçeteyi maskenin üzerine koyun ve peçetenin üzerine bir kat daha yumurta akı uygulayıp tekrar ince bir peçete ile kapatın. Yarım saat kurumasını beklemeniz gerekmektedir. Kuruduktan sonra peçeteyi yüzünüzden çıkarın. Peçetenin üzerinde siyah noktaları göreceksiniz. Artık siyah noktalardan kurtulunuz demektir. Bu maskeyi 15 günde bir defa yapmayı unutmayın.

Bu maske tarifimi nasıl buldunuz?

Diğer maske tarifleri için :

Sivilce Oluşumunu Engellemek İçin Öneriler ve Maske Yapımı

Cilde Mükemmel Bakım İçin: Yoğurt Maskesi2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım