Yılan Yağının Saçı Uzatma Etkisi ve Faydası

3976

Yılan yağı tıpta da kullanılıyor. Yılan yağının saça bir çok faydası vardır. Saçı uzatır, saç çıkarır, küçük olan saçlarınızı uzatır, saçı besler ve canlılık verir. Saça uygulanan doğal yağlar saçı daha çok bakımlı yapar ve saç kendine gelir. Saçınızda bir sorun olmasa bile düzenli olarak doğal yağ kullanmak saçınızın canlı ve parlak görünmesini sağlayacaktır.

Pek çok kişide sorun olan saç dökülmesi ve yerine yenisinin çıkmaması insanları ruhsal olarak ta etkilemektedir. Yılan yağı bu soruna çözüm olarak gösterilebilir. Saçı besleyen keratin olduğundan dolayı saç bakımınızın etkili olmasını istiyorsanız saçı kökten etkileyecek çözümler bulmalısınız. Yılan yağı kepek ve saç dökülmesinde de etkili rol oynamaktadır. Yılan yağının zararlı bir etkisi yoktur.

Yılan yağı kullanmak istiyorsanız saçınızın seyrek olduğu bölgeye derinize direk olarak uygulayabilirsiniz. İsterseniz tüm saça da uygulayabilirsiniz. 2-3 saat sonra durulayabilirsiniz. Herhangi bir yağlılık hissi oluşmayacaktır. Şimdi size yılan yağı ile ilgili saç maskelerini söyleyeceğim. Benim kullandığım doğal yağlardan birisidir yılan yağı. Faydasını gördüm. Saç sorunu olanların kullanmasını öneririm.

Yılan Yağı İle Saç Maskeleri:

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı badem yağı, 2 yemek kaşığı zeytin yağı ve 1 yemek kaşığı yılan yağı.( yılan yağının orjinal olduğundan emin olun. Sahte yağlar piyasada oldukça çoktur.)

Bir kapta bu malzemeleri güzelce karıştırın ve saçınıza dipten başlayarak uca doğru uygulayın. Bone ile saçınızı kapatın 2-3 saat sonra saçınızı yıkayın. Saçınızı kimyasal maddesi çok olan şampuanlardan uzak tutun. Daha çok doğal şampuanlar ve sabunlar kullanın. Bu uygulamayı haftada 1 defa yapın. Sonucu gözlerinizle göreceksiniz. Bu maske saçınızın canlı görünmesini sağlayacaktır.
İsterseniz gece saçınıza uygulayabilirsiniz. Sabah kalktığınızda yıkarsınız ve zaman kaybı olmaz.

Malzemeler: 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, 2 yemek kaşığı yılan yağı.

Bu malzemeleri bir kapta karıştırıyoruz. Eğer saçınıza bu maske az gelecek gibiyse çoğaltabilirsiniz. Daha sonra diplerden başlayarak uçlara doğru bu karışımı masaj yaparak uygulayın. Daha sonra bone ile kapatın. 1-2 saat sonra saçınızı durulayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı saçı besler ve parlaklık verirken, yılan yağı da saçınızı uzatmaya ve saçınızın çoğalmasına neden olacaktır. Saçınızı kalınlaştıracaktır.  Bu maskeyi haftada 1 defa uygulayın.

Bu 2 maskeyi aynı hafta içinde kullanmanıza gerek yok. 1 tane maskeyi seçerek o maskeyi haftada 1 defa uygulayın.2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım