Yeni Trend: Yarım Topuzlar

1659

Saç yapımında hangi şekli yapayım diye düşünenler, bu sıcakta saçı açmak istemiyorum diyenler, farklı saç şekli arayanlar, değişiklik yapmak isteyenler bu yeni trende ne dersiniz? Bu saç şekli tam açık olmadığından dolayı sıcak havalarda iyi olacaktır. Bu topuzun diğer adı ‘half up bun’ topuzları olarak bilinmektedir. En sevdiğim saç modelleri arasında yer aldığını söylemek istiyorum.

  

Bu şekli her türlü saça uymaktadır. Kıvırcık, dalgalı, düz saçlara kolaylıkla yapabilirsiniz. Farklı bir görünüş isteyenler için mükemmel bir saç şekli. Vakti olmayanlar, saç yapımı konusunda kararsız olanlar için hemen yap ve çık şekli diyebiliriz. Çok fazla zaman almamaktadır. Hem şık hemde gösterişli bir saç şekli olduğundan geceleri de kolaylıkla kullanabilirsiniz.

 

Alışılmışın dışında olan saç şeklidir. Saçınızı yapmadan önce düzleştirerek, maşa yaparak yada doğal bırakarak yapabilirsiniz. Toplarken öyle özenmenize de gerek yok.

Bu saç şeklini yaparken ön taraftaki saçlarınızı balık sırtı örerek de arkadan toplayabilirsiniz.

Saça Şekil Vermede Öneriler:

Bazen saçımıza şekil vermek oldukça zor olmaktadır. Ne kadar sağlıklı görünen saçlarımız olsada bazen inatçı olmaktadırlar ve yaptığımız hiçbir modeli kabul etmemektedirler. Peki bu sorun için ne yapmalıyız? Saçımızın kolay şekil alası için kullanmamız gereken ürünler neler. Sizlere kısaca bunları açıklamak istiyorum.

1- Saçların Yıkama Aşaması: Saç yıkama önemli bir adımdır. Saçınıza uygun olan ürünler ile saçlarınızı yıkamalısınız. Saçlarınızı yıkarken ne sıcak ne soğuk ılık su ile yıkmalısınız. Hatta duştan çıkmadan önce saçlarınıza soğuk su dökmelisiniz. Bu saç derinizdeki kan dolaşımını hızlandıracaktır. Bu adım saça şekil verme konusunda önemlidir.

2- Haftada en az 2 defa saçlarınıza besleyici yağlar kullanın. Doğal yağlar ile maske yapın. Saçlarınız daha canlı ve göz alıcı görünecektir. Badem yağı, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz.

3- Saçlarınızı fön makinesi ile kurutmayın. Eğer mevsim yaz ise havlu ile yavaşça kurutun yada açarak güneşte oturun. Diğer saç kurutma yöntemleri saçı yıpratmaktadır.

4- Saçlarınıza sürekli bakım yapın! Siz ne kadar bakım yaparsanız saçlarınız okadar bakımlı görünecektir. Saçlarınıza sprey ve köpük gibi bakım ürünleri kullanın.

5- Uyku düzeni, beslenme ve su tüketimi. Bu 3 madde çok önemlidir. Uykunuzu mutlaka almalısınız ve bol su içmelisiniz. Saçınız için gerekli mineralleri almalısınız.

 

 

 2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım