Yaz Sıcaklığında Yıpranan Cildimiz İçin Bakım Önerileri

715

Hemen hemen hepimizin sıkıntısıdır aslında bu.Sıcaklıkla terleyen cildimiz hele ki birde makyaj yapmışsak o gün iyice gözenekleri kapanır ve yıpranmaya başlar.Peki bu yıpranma belirtileri nelerdir ?

-Cildimizde ufak nokta şeklinde güneş lekeleri görünümü,
-Cilt tonumuzda farklılıkların oluşması,
-Pul pul dökülme veya tam tersi yağlanma fazlalaşması,
-Cansız hastalıklı bir cilt görünümü

Peki ne yapmalıyız ?

Evde kendimizin yapacağı sadece yatarken veya sabah uyandığımızda yapılacak kolay öneriler.Fakat bu önerileri rütun şeklinde devam etmenizde fayda var yoksa hiç bir olumlu yanıt alamayız.

Hadi o zaman başlayalım..

1-Öncelikle cildimizi temizliyoruz.Kendi cildimize ve ph dengesine uygun şekilde temizleyiciyle yüzümüzde gün içerisinde oluşan ter,toz ve dış etkenlerden oluşan mikropları uzaklaştırıyoruz.
2-Kurulamak için sert bir havlu kullanmayınız.Yumuşak bir şekilde iyice kurulayın.Çünkü ıslak kalan bir cilt sivilce ve yağlanmaya neden olur.

Şimdi belli başlı tonik hazırlamak için size yardımcı olacağım..

Sirke ve su toniği

Gece yatmadan önce 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 2 tatlı kaşığı suyu karıştırıp bir pamuk yardımıyla gözlere dikkat ederek cildinize uygulayın.Şuan üzüm sirkesi olmaz mı dediğinizi duyar gibiyim hanımlar.Hayır olmaz bu tonik için elma sirkesi gerekmektedir.

Salatalık toniği ve buz yardımı

Sabah kalktığınızda cildiniz çok iyi dinlenmiş olur.Bu dinlenmenin tonunu arttırmak için buz yardımı alacağız.Buzu direkmen olarak cildinize uygulamayın.Bez yardımıyla şiddetini azaltın ve yüzünüze uygulayın.Bu şekilde gözenekleriniz iyice açılacaktır.

Ve Ardından…

Salatalık suyunu hazırlayın.Buz dan sonra hazırladığınız toniği iyice cildinize uygulayın.O kadar iyi gelecek ki cildinizin ferahladığını hissedeceksiniz.

Salatalık ve limon toniği

İnanılmaz derecede etkili bir yöntemdir.Gözenekleri daraltıp ter ve yağlanma ile oluşan sivilceleri azaltır.Çünkü gözenekler iyice genişliyor bu yöntemde gözeneklerin küçülmesine yardımcı oluyor.Salatalık suyunu hazırladıktan sonra içerisine yarım limon suyunu veya salatalık suyunuz az ise çeyrek limon suyunu karıştırıp cildinize uygulayınız.

Ve hepimizin bildiği ve kullanmaya üşendiğimiz Gül suyu toniği…

Gül suyu Toniği

Gül suyu şu zamanlarda bizim o kadar büyük bir yardımcımızdır ki.Ama bayanlar ne yazık ki üşeniyoruz.Hemen hemen her yerde kolaylıkla bulunabiliyor fakat benim önerim eczaneden alınan gül suyu.Cildimize sabah akşam uyguladığımız zaman gözeneklerimiz daralır ve pürüzsüz bir cilde sahip olmamız çok yakındır…

Üşenmeden uygulama önerisinde bulunuyorum güzelleşmek adına.Unutmayın Çirkin Kadın yoktur bakımsız kadın vardır.Bir sonraki yazımızda görüşmek dileği ile…2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım