Yağ Yakmak İçin Egzersiz Hareketleri

975

Spor hareketleri yağ yakmanız için önemlidir. Koşu ve yürüyüş kadar etkili olmasalar da esneme hareketleri yapmak önemlidir. Yağ yakmada evde yapılabilecek hareketleri bu yazımızda anlatacağız. Bu hareketler bize esneklik ve rahatlık sağlayacak ve yağ yakmamıza da yardımcı olacaktır.

Yağ Yakımı İçin Yapılması Gereken Hareketler: 

1- Kobra Hareketi :

Bu hareket üst bölgeler için etkilidir. Karın kaslarını çalıştırmaya yardımcı olur ve karın bölgesindeki yağları azaltmaya yardımcı olur. Karın kaslarını güçlendirir ve güçlü bir omurgaya sahip olursunuz.

Bu hareketi yapmak için yüz üstü yere yatınız. Avuçlarınızı omuz hizasında yere koyunuz. Yavaşça yukarı doğru kalkınız ve kendini geri doğru ittiriniz. 15-30 sn öylece kalınız ve geri eski halinize dönebilirsiniz. Bu hareketi 5 defa yapmalısınız.

2- Savaşçı Hareketi :

Karın ve kalça kaslarını güçlendirir ve bu bölgedeki yağları uyarır.

Bu hareket şekildeki gibidir. Sağ ayak önde sol ayak arkada. Geriye doğru eğik şekilde durmalısınız. 5 defa yapmanız yeterli olacaktır. Bu hareketler ile sonuç almak için her gün yapmalısınız.

3-Yay Hareketi:

Bu hareket göbek yağını azaltır, karın kaslarını güçlendirir ve sıkılaştırır.

Karnınızın üstüne yatın ve ayaklarınızı kalçanıza doğru yaklaştırın. Ellerinizle ayak bileklerinizi tutun ve bu şekilde bekleye bildiğiniz kadar bekleyin  30-45 sn kadar. Daha sonra ayakları bırakın. Bu hareketi 5 defa yapmanız yeterlidir.

4-Sandalye Hareketi:

Bu hareket altınızda sandalye varmış gibi oturulduğu için bu ismi almıştır. Bu hareket kalça kaslarını güçlendirecek ve sıkılaştıracaktır.

Resimde gördüğünüz gibi ayaklar omuz hizasına göre olacak ve sandalye varmış bacaklarınızı bükerek bu hareketi yapın ve 15-20 sn bekledikten sonra kalkıp tekrar yapın. Bu hareketi 5 defa yapmanız yeterlidir.

5-Tahta Pozu: 

Karın kaslarını güçlendirir. Kol, basen, kalça, omuz kaslarının çalışmasına da yardımcı olur.

Eller omuz hizasında açık olacak şekilde şınav pozisyonu alın. Bu şekilde durun ve karın kaslarınızı sıkın. Durabildiğiniz kadar durun ve ve bu hareketi 5 defa tekrarlayın.

6-Adım Squat:

Düzgün bacak sahibi olmak isteyenler bu hareketi yapabilirler. Bu hareket bir çok kası çalıştırmaktadır. Basen ve kalça eritmek için birebirdir.

Öncelikle ayakta pozisyon alın. Daha sonra bir ayağınız geride diğer ayağınız ileride olacak şekilde eğiliyorsunuz. Dik şekilde durmalısınız ve dizleriniz yere değmeyecek.  Bu hareketi 5 defa yapmanız yeterlidir.

 

 2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım