Venüs Fazları Seneye Baştan Başlayacak

94

İsmini Aphrodite’nin Roma mitolojisindeki benzer tanrısı Venus’ten almakta olan gezegenin etki alanı güzellik ve sevgidir. Gezegen, maneviyat üzerinde etki sahibi olduğu kadar maddiyat üzerinde de etki göstermektedir. Bu bağlamda etkisi parasal konuların üzerinde de olmaktadır. Güneş’e en yakın ikinci ve Dünya’ya en yakın gezegen olan Venüs, Güneş’e yakınlığından dolayı oldukça parlaktır. Tıpkı Ay gibi güneş ışığı yansıtmakta olan gezegende Fazlar oluşmaktadır. Buna da Venüs Fazları denilmektedir.

 

Kişinin sosyal becerileri ve popülerlik kazanma yetisi Venüs yıldız haritasında güçlü ise ortaya çıkmaktadır. Estetik duyguları oldukça gelişmiş olan bu kişiler etraflarına çok önem verdikleri güzelliği yaymaktadırlar. Bu yetenek ve özelliklerin ışığında, kişi maddi konularda şanslı olmaktadır. Yıldız haritasında bu konumda olan kişilerin dezavantajları ise manevi konularda benci ve ya manipülatif davranmaktır. Bu özelliğe sahip bireyler keyif alma, yetinme ve değer verme konusunda noksanlık duyabilirler.

Venüs Döngüsü

584 günde bir geriye doğru hareket eden Venüs, bu olay esnasında INFERIOR CONJUCTION denilen Güneş’le ilk birleşme eylemi içerisine girer. Bu olay ile beraber Venüs Döngüsü başlar. Olaydan dokuz buçuk ay sonra Güneş’le ikinci defa birleşme eyleme içerisine girer ve buna da SUPERIOR INJUCTION denilir. Venüs her iki birleşme esnasında da gökyüzünde kaybolur.

Inferior Conjuction esnasında Venüs, Dünya ile Güneş arasında konumlanır. Geriye doğru hareketinde ise bize karanlık yüzünü çevirir. Bu dönemin etkisi kişiler üzerinde geçmiş defterlerin tekrar açılması ile meydana gelmektedir ve bu durum ikili ilişkilere zarar vermektedir. Superior Conjuction esnasında ise Venüs ile Dünya arasında Güneş konumlanır ve bunu sonucunda Venüs’ün Dünyadan görülmesi imkansız hale gelir. Olayın etkisi ise ikili ilişkilerde bencil yapıların ortaya çıkması şeklinde olur, yalnızlık hissi bu dönemde meyve verir.

yıldız venüs fazları

Ağustos ayında Venüs ile Güneş’in birleşmesi ile geçen sene 26 Ekim’de başlamış olan döngünün ortasına gelindi. Venüs’ün geriye doğru hareketi dikkatli incelendiğinde sekiz yıl içerisinde meydana gelen beş hareket Zodyak adlı gökkubbe  kuşağında yıldız şeklini alır. Bahsi geçen sekiz yıllık döngü bu yıl sona ermekte. Yeni döngü önümüzdeki sene 13 Mayıs’ta başlayacak.

2012’de başlayan döngü iyisiyle kötüsüyle geride kaldı ama birçok sorunu da beraberinde getirdi, tıpkı Mayıs’ta gelecek olan döngünün getireceği gibi.

Daha farklı haberler ve astroloji yazılarımdan haberdar olmak için bizi Instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Merhaba ben Banu. 28 yaşındayım ve astroloji konusuna ilgim çocukluğumdan beri devam etmektedir. Bu yaşıma kadar öğrendiğim ve hala öğrenmekte olduğum bilgileri insanlar ile paylaşmak için arayışta idim. Megakadin.net sayesinde kaliteli bir platformda sizlere yazılarımı ulaştırma şansına sahibim.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım