Uzun, Sık ve Güçlü Kirpiğe Nasıl Sahip Olabilirim?

2111

Kirpikleri zamanla dökülenler, daha siyah, daha uzun ve daha sık kirpik isteyenler için bir kaç araştırma yaptım. Sizinle şimdi kirpiklerimizin daha uzun ve sağlıklı olması için bir kaç serum önerisinde bulunacağım.

Kirpiklerimize neredeyse her gün rimel kullanırız. Daha uzun ve sık görünmesi için takma kirpikler özel günlerimizde bizi kurtarır. Güzel görünmesine yardımcı olur. Uzun ve sık kirpiklere sahip olmak isteyenler için bir çok tedavi yöntemleri de var. Fakat fiyatlara bakarsak oldukça yüksek. Bu maliyetleri düşününce evde doğal malzemelerle serum yapmayı tercih eder olduk. Uzun, sık ve güçlü kirpiklere sahip olabilmek için düzenli olarak kirpik bakım önerilerini ve serumları uygulayabilirsiniz.

 Kirpik İçin Serum Yapımı :

1.Argan Yağı İle Kirpik Serumu Yapımı:

Kirpikler dışında, yine kaşlarda ve saçlarda kullanabileceğimiz bir serum. Kalınlaşmayı sağlar, kopmayı önler. Kalın saçlarda ve kaşlara sahip olmamızı sağlar. Daha sık kirpik sahip olmamızı sağlar. Mükemmel şekilli ve kalın kaş hattı sağlamak için uygundur.

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı avakado yağı, 1 çay kaşığı argan yağı, 1 tatlı kaşığı badem yağı.

Bir kapta bu malzemeleri karıştırın. Bunu bir kaç defa uygulayabilirsiniz. Kullanmadan önce çalkalayın ve bittikçe yapın. Kirpikleri temizledikten sonra her gece uygulayabilirsiniz.

2. Hint Yağı İle Kirpik Serumu Yapımı:

Hint yağı benim en çok kullandığım yağlardan yine saçlar içinde etkisi çoktur. Yeni kıl çıkmasını teşvik eder. Düzenli kullanıldığında sonuçları göreceksiniz.

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı hint yağı, 2 kapsül E vitamini, 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı kullanacağız. Bu tek seferlik kullanacağımız serum değil o yüzden kapaklı bir kaba koyalım. Ve bunun için temiz bir maskara fırçasına ihtiyacımız var.

Tüm malzemeleri kaba ekleyerek iyice karıştıralım. Kirpiklerimizi temizledikten sonra maskara fırçası ile kirpiğe sürelim. Maskara fırçasını batırdıktan sonra fazla gelen yağı sıyıralım bu göze kaçmasını engeller. Özellikle kirpik diplerine yoğunlaşarak sürelim. Her gece yatmadan önce uygulayabileceğiniz bir serum. Sabah su ile temizlemeniz yeterlidir.

3.  E vitamini uygulaması nasıl yapılmalı:

E vitamini kullanmak sadece dökülmeleri azaltmaz, aynı zamanda büyümeyi teşvik eder. Bir E vitamini kapsülünü maskara fırçası ile kirpiklere uygulayabilirsiniz.

 2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım