Ten Rengine Göre Doğal Makyaj Yapımı

2028

Yoğun makyajdan doğal makyaja dönüş başlamış gibi. Doğal makyajın daha güzel gösterdiğine inanıyorum. Her zaman dediğim gibi doğal güzelliğinizi kapatacak kadar makyaj yapmayın. Ne kadar az makyaj malzemesi kullanırsanız cildiniz o kadar geç yaşlanacak ve geç kırışacaktır. Aşırı makyaj yapmak cilt renginizi soluk göstermektedir ve cilt rengi soluk gözüktüğünde de makyajdan ayrılamıyorsunuz. Cilt sorunlarının çoğu makyaj yapmaktan ve makyajdan sonra cildi güzel temizlememekten dolayı çıkmaktadır. Bu yüzden doğal makyaj yapmak çok daha iyi bir fikirdir.

Ten rengine göre makyaj yapmak önemli bir maddedir. Nasıl yapılacağını da bilmek gerekir. Bu yazımda doğal makyaj nasıl yapılır, esmerler sarışınlar ve kumrallar hangi tonlarda makyaj yapalı sorularına cevap vereceğim.

Açık Tenli Sarışınlar İçin Doğal Makyaj Önerisi:

Sarışın kadınlar pembe ve şeftali tonlarında makyaj yapmalılar. Cilt de bu tonlar daha doğal gözükmektedir. Pembe tonlu allıklar doğal tenlerine uyumlu olmaktadır. Dudaklar için açık tonlar tercih edilmedi. Daha soft tonlar yada pembe tonları çok yakışır. Gözleri vurgulamak isteyenler hafif bir rimel kullanabilirler. Göz kalemi olarak şeffaf ve açık tonları kullanmalısınız. Koyu renkli rujlardan uzak durmalısınız. Far kullanmak isteyenler mor, yeşil, kahve tonlarını seçebilirler.

Dediğim gibi yüzünüzü çok fazla fondötene boğmadan hatta gerekirse kullanmadan sadece pudra kullanarak makyaj yapın. Cildiniz sizin için çok önemli. Buna sağlıklı şekilde bakmak da sizin elinizde. Bu  yüzden daha çok rimel, eyeliner, göz kalemi ve ruj kullanmanız yeterlidir. Size yakışan tonları burada söylüyorum. Çok özel günlerinizde yoğun makyaj yapmaya özen gösterin. Ozamanlarda daha çok fark yaratacaksınız.

Esmerler İçin Doğal Makyaj Önerisi:

Esmer tenli bayanlar koyu ten rengine sahip olduklarından makyaj konusunda çok şanslılar. Esmer bayanlarda belli bir renk tonu vardır. Esmerler genelde yağlı cilde sahip olduklarından mat fondötenler kullanmalılar. Yağsız ürünler kullanmalılar. Koyu saç rengi olan esmerler siyah göz kalemi kullanarak daha doğal görünebilirler. Hafif rimel kullanmak faydalı olur. Allık için renk seçimizi kayısı ve koyu pembe tonlarında yapmalısınız. Dudaklar için kırmızı muhteşem olacaktır. Güzel olan diğer tonlar ise böğürtlen, kayısı, karamel.

Buğday Tenli Olanlar İçin Doğal Makyaj Önerisi:

Buğday ten çok keskin bir renk değildir. Bu yüzden yumuşak makyaj yapılmalı. Eğer gözleriniz renkli ise gözlerinizi ön plana çıkarmalısınız. Gözleri ön plana çıkarırsanız doğal ve hafif bir makyaj yapmalısınız. Bronz kahve tonlarında gölgelendirme yapabilirsiniz. Şeftali tonlarında allık seçersiniz sizi daha doğal gösterecektir. Ruj seçerkende pembe tonlarında seçmelisiniz. Çok parlak olmayan soft renkler size çok yakışacaktır.

 2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım