Taç Örgülü Saç Modeli Nasıl Yapılır?

3755

Bu saç modeli 2017 de en çok tercih edilenler arasında. Bir çok yere giderken bu saç modelini görebilirsiniz. Hem çok tatlı hemde çok fantastik bir saç modelidir.  Özel günlerde ve gecelerde bu modeli yaparak farklı tarzlar oluşturabilirsiniz. Pek çok kıyafete uygun olan saç modellerindendir. Bu saç modeli ile her yerde fark yaratacaksınız diyebilirim.

Bu saç modelinin yapımı zor gibi gözükmektedir. Bu saç modelini ilk gördüğümde nasıl yapılacağı ile ilgili hiçbir fikrim yoktu. Bu saç modelini yapmayı çok istedim ve nasıl yapıldığını öğrenerek yaptım. Bu bilgiyi sizlerle de paylaşmak istedim. Her mevsimde rahatlıkla kullanabileceğiniz saç modelidir. Doğal saç modelleri arasında kurtarıcı bir model olduğundan her yerde kullanabilirsiniz.

Bu saç modelinin yapımını merak ettiğinizi duyar gibiyim. Şimdi sizlere nasıl yapıldığını açıklayacağım. Bu saç modelinin vazgeçemediğiniz modeller arasında yer alacağına eminim.. Hadi o zaman başlayalım..

Taç Örgülü Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Öncelikle saçlarınızı tarak ile tarayarak iyice açmalısınız. Hiçbir kırışıklık olmamasına dikkat edin bu sayede daha rahat örersiniz. Daha sonra kalem ile yada ucu sivri bir tarak ile saçınızın taç kısmında çizgi yapın. Bu çizginin düz olduğundan emin olun. Ve şimdi artık örgüye başlayabiliriz. Kulak hizasından başlayarak üst kısımı ve alt kısımı ayrı ayrı örün.  Örneğin bir tarafı sağda başlayıp solda diğerini soldan başlayıp sağda bitirin. İstediğiniz örgü modelini yapabilirsiniz.

Bu saç modelini yaparken aynanın karşısında olmalısınız. Yanınızda biri varsa daha kolay halledeceksiniz. Fakat ayna varsa tek başınıza da yapabilirsiniz. Daha sonra örgüleri öne doğru getirin. Taç şeklinde başınızın etrafında sarın. Bu işlemlerden sonra saç spreyi kullanabilirsiniz. Bu saçınızın daha geç bozulmasını sağlar.

Bu işlem size ilk başta zor ve imkansız gelebilir. Fakat birkaç denemeden sonra size daha kolay gelecektir. Bu saç modeli çiçekli omzu açık elbiselerin üzerinde mükemmel durmaktadır. Mutlaka bu saç modelini deneyin kızlar. Memnun kalacağınıza eminim.

Bu saç modelini nasıl buldunuz? Deneyecek misiniz? Yorumlarınızı bekliyorum 🙂

Saç Modelleri Konusunda Diğer Yazılarımıza da bakabilirsiniz.

2017 Yazında Öne Çıkan Saç Modelleri

Sabah Hazırlanmak İçin Kolay Saç Modelleri

Yaz Ayarının Modası At Kuyruğu Saç Modelleri2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım