Su Tüketmenin Vücudumuza Faydaları ve Etkileri – 1

82

Herkes tarafından bilinen bir gerçektir ki su insan sağlığı üzerinde çok etkilidir. Gerek cilt güzelliği gerekse sağlık için birçok faydası olan suyun günlük tüketimine ve faydalarının neler olduğuna gelin hep beraber bakalım;

 

 

1. Cildi Tazeliyor:
Vücudumuz suyu yeterince tüketmeyince ciltte kuruluk meydana gelir. Ayrıca su kaybıyla beraber terleme de azaldığı için vücudun dengesinde bozulmalar yaşanır. Su ciltteki nem oranını dengeler ve cilde parlaklık verip daha genç görünümü sağlar.

su faydaları

 

2. Böbreklere etkisi:
Suyun en çok bilinen faydalarından biri de böbreklere olan etkisidir. Ayrıca vücuttaki toksinleri suyun yardımıyla daha kolay süzdükleri için günlük su tüketimini sağlamak böbrekteki rahatsızlıkları en aza indirir.

 

 

3. Kalp Damar:
Su Vücudumuzdaki kasların iyi çalışmasına yardımcı olur. Vücut yeterince suyu tüketmeyince kanda koyulaşma ve pıhtılaşma yaşanabilir, bu da ciddi kalp hastalıklarına neden olur. Ayrıca yapılan araştırmalara göre de günlük yeterli tüketim yapanların, az tüketim yapanlara oranla kalp krizi geçirme olasılığı azaldığı belirtilmiştir.

 

 

4. Saçlara etkisi:
Su saç köklerindeki sinir uçlarının daha iyi çalışmasını sağlar ve saçlarda uzamayı sağlar aynı zamanda saçın yumuşak ve parlak görünmesine de etki eder.

su faydalari

 

 

5. Zayıflamak isteyenlere:
Diyet yapan kişiler için oldukça etkili olan bir yöntem de su içmektir. Metabolizmayı hızlandırır ve kalori yakılmasını sağlar. Aynı zamanda vücutta yağ yakma oranı dengelediği için zayıflamak isteyenler için ideal bir çözümdür.

 

 

6. Eklem ağrıları için:
Vücudumuzda eklemleri birbirine bağlayan bölgelerde sıvı bileşenleri bulunur. Bunların görevini yerine getirebilmesi için belirli miktarda sıvı alınması şarttır. Bu da suyun yardımı ile sağlanır, vücut suyu yeteri miktarda almadığından eklemlerde ağrı ve birtakım sesler meydana da gelir bu da ciddi eklem sorunlarına yol açabilir Bu yüzden günlük su tüketimi oldukça önemlidir.

 

 

Kendi tavsiyelerinizi ve yazımız hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşmak isterseniz yorumlar bölümüne davetlisiniz.
Yeni makalelerden ve pratik bilgilerden haberdar olmak için MegaKadın İnstagram sayfamıza davetlisiniz.
Daha önce paylaştığımızı ve faydasını görebileceğiniz Çay İçerek Kış Aylarına Sağlıklı Girmek Mümkün! yazımızı okumak isteyebilirsiniz.Marmara Üniversitesi sosyoloji mezunu, sosyal medya yazarlığına ilgili ve film meraklısı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım