Saçınızın Daha Kalın ve Hacimli Görünmesi İçin İpuçları

1212

Her insan saçlarının daha kalın ve hacimli görünmesini ister. Bazı insanlar doğuştan şanslıdır, saçları kalın ve hacimlidir. Doğuştan saçları kalın olmayanlarda var tabi. Benimde saçlarım ince telli ve ne yapsam kalınlaşmıyordu. Saçımın daha kalın ve hacimli görünmesi için bir çok tarif denedim. Sonunda aradığım tarifi buldum ve sizlerle paylaşmak istedim. Paylaşacağım bu önerilerle sizlerinde hacimli saçlara kavuşacağına inanıyorum.

Bir çok tarif ve yöntem denemiş olabilirsiniz. Belkide çok sıkıldınız deneyip sonuç alamamaktan. Umudunuzu yitirmeyin. Bu işe başlamadan önce inanmanız gerektiğiniz unutmayın.
Şimdi uyguladıktan sonra hemen sonuç veren iki tarifi sizlerle paylaşacağım. Hadi başlayalım!!

Kalın ve Hacimli Saçlar İçin Tarifler: 

1-Karbonat Şampuanı Kullanımı:

Normal şampuanlar ile saçlarınızı yıkadığınızda şampuan saçınıza yapışır. Bu şampuan daha sonra saçınızda kurur ve zayıf bir görüntü oluşturur. Saçlarınızın rengini parlak göstermez. İşte bunun için yapmanız gereken tek şey 1 paket karbonat tozu almak ve karbonatı şampuan kıvamına gelene kadar su ile karıştırmak. Daha sonra şampuan yerine bunu kullanın. Bu karıuşım saçınızdaki şampuan kalıntılarını temizleyecektir ve anında dolgun saçlara kavuşacaksınız. Sürekli kullanmanızda fayda var. Zamanla saç köklerini uyararak yeni saçların çıkmasını da sağlar. Daha iyi sonuçlarla karşılaşacağınıza eminim.

2- Elma Sirkesi Kullanımı:

Bu gerçekten çok etkili bir yoldur. Yapmanız gereken duşta saçlarınızı yıkadıktan sonra saçlarınıza dökeceğiniz son suya yarım fincan elma sirkesi ekleyin. Bu su ve elma sirkesi karışımını saçlarınıza dökün. Daha sonra durulamayın. Böylece kalsın. Bu saçınızın pH dengesini korur. Sürekli kullanıldığında saçlarınız daha hızlı uzar. Daha dolgun, sağlıklı ve parlak saçlara kavuşacağınıza eminim. Ayrıca saçlardaki kırılmaları da önler.

Yapmanız Gereken Diğer Öneriler:

1-Saç Derinize Masaj Yapın! Saç telleri kafa derinizin içerisindedir. Kafa derinizdeki saç telleri kılcal damarlarla çerçevelenmiştir. Bu damarlarda yeterli miktarda kan dolaşımı olmadığında saçlarda dökülmeler ve incelmeler meydana gelir. Burada size vereceğim en güzel öneri zeytin yağını 1-2 dakika ısıtın ve saç diplerinize haftada 2 defa 10-15 dk boyunca masaj yapın. Saçlarınızı 15-20 dk yıkamayın. Bırakın saçımız zeytinyağını emsin. Daha sonra yıkayabilirsiniz. Bu masajdan sonra saçlarınızda ki dökülmeler azalacaktır ve saçlarınız güçlenecektir.

2- Saçları Daha Seyrek Yıkayın! Saçları he gün yıkamak iyi değildir. 3 günde 1 yıkamanız en iyisidir.

3-Saçlarınızı Yumuşak Havluyla Kurulayın! Banyodan sonra havlu ile kuruluyorsanız yumuşak havlu tercih edin. Fön makinesi kullanmayın. Bırakın kendi kendine kurusun.

4- Fırça Yerine Geniş Dişli Taraklar Tercih Edin! Saçınız ıslakken fırça kullanmayın. Fırça saçınızın çekilmesine yol açar.

5- Fön makinesi, maşa, düzleştirici gibi ürünleri az kullanmaya özen gösterin.

6-Sağlıklı Beslenin! Saçlarınız için gerekli olan vitaminleri tüketmeye özen gösterin.

7- Saçınızı Direkt Güneş Işığından Koruyun! Güneş ışınları saçlarınıza zarar verebilir. Saçlarınızı güneşten korumak için şapka veya saç aksesuarı kullanın.

8-Saçlarınıza Doğal Maskeler Yapın! Saçlarınıza uygun maske bulun ve haftada 1 defa da olsa saçlarınıza uygulayın değişimi göreceksiniz.

Saç maskeleri ile ilgili diğer yazılarımız..

Saçı Uzatmada Yoğurdun Etkisi ve Maskeleri

Yılan Yağının Saçı Uzatma Etkisi ve Faydası

Besleyici Yumurta Maskesi

 2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım