Saça Şekil Verdikten Sonra Yapmanız Gerekenler

1246

Saçlar biz kadınların en önemli aksesuarlarından biridir. Bu yüzden saçlarımıza daha çok özen göstermeliyiz. Saçlar düzleştirdikten sonra mat görünüme sahip olabilir yada bazı saçlar kabarır. Bazı saçlar ise ne kadar düzleştirirsen düzleştir hala düzleşmez. Saçların pürüzsüz ve canlı göründüğünde mutlu oluyorsunuz değil mi? Tabi düzleştirici kullanmanın zararlarını da unutmamak gerekir. Bu yazımda saçlarınızın uzun süre düz kalması ve düzleştircinin zararlı etkilerinden kurtulmanız için önerilerde bulunacağım. Bakalım bu öneriler nelermiş?

1- Saçınızı Düzleştirdikten Sonra Mutlaka Bakım Yağı Kullanın!

Saç düzleştirme işleminiz bittikten sonra saçlarınız kuru gözükecektir. Çünkü neme ihtiyacı var. Bunun için saç bakım yağı kullanmalısınız. Saçınızın uçlarına ve boylarına uygulaya bilirsiniz. Bir çok markada saç bakım yağı bulunmaktadır. Gerçekten de bunlar işe yarıyor. Deneyin derim.

2- Saçlarına Her Gün Düzleştirici Uygulama!

Mesela ben önceleri saçlarımı düzleştirdikten sonra ertesi gün tekrar üzerinden geçerdim. Ama bu yanlış. Saçlar düzleşirken zaten yıpranıyor ve düzken tekrar düzleştirici uygulamak daha çok yıpratıyor. Bundan kaçının. Ayrıca bırakın saçlarınız 3-4 gün nefes alsın. Emin olun böyle daha sağlıklı saçlara sahip olacaksınız.

3- Saç Düzleştirme Öncesi Saçlarını Korumaya Al!

Bir çok bakım yağı var. Daha önce sizlere bir çok öneride bulunmuştum. Burada yapmanız gereken ısıya karşı dayanıklı bakım yağı almanız. Bu yağ saçlarınızı ısıya karşı koruyacaktır.

4-Saçların Düzken Toka Takma!

Saçlarını düzleştirdikten sonra saçlarına taktığın toka iz oluşturacaktır ve bu yüzden istediğin pürüzsüzlüğe ulaşamazsın.

5-Düzleştirdikten Sonra Saçların Çok mu Kabarıyor?

Saçlarını gece düzleştirdin ve sabah kalkıp hemen gitmen gerek. Birde bakıyorsun ki saçların kabarmış. Bunun nedeni yastığın kılıfı olabilir. Saten yastık kullanırsan bu elektriklenmeyi önleyecektir.

 6- Saçlarının Uzun Süre Düz Kalması İçin Sprey Kullanmalısın.

Saçlarını daha uzun süre düz kullanmak istiyorsan saçlarının şeklini uzun süre koruyan saç spreyini kullanmalısın.

Evet mega kadınlarım önerilerim bunlardı. Tabi ki benim isteğim çok fazla saçlarınızı düzleştirciyle yıpratmamanız. Bırakın saçlarınız doğal halinde kalsın ozaman daha mutlu olacaksınız. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere 🙂

Yorumlarınızı bekliyorum…

 2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım