Saç Dökülmesini Önleyen Saç Bakım Maskesi Tarifi

1530

Mevsimsel yada genetik olarak her gün saçlarımız dökülmektedir. Çözüm olarak kolay, pratik ve uygun olan bakımları tercih ediyoruz. Bu yazımızda yoğurt, muz, yumurta gibi evde bulunan malzemelerle saç maskesi yapacağız.

Saç dökülmesi her kadının bir sorunudur. Saç dökülmesi yediğimiz yiyeceklerden kullandığımız şampuan ve saç ürünlerine kadar etkilidir. Birazdan söyleyeceğim maskeleri düzenli olarak kullanmaya özen gösterirseniz iyi bir sonuç alacaksınız. Hadi şimdi tarife geçelim…

1-Yumurta İle Saç Maskesi Tarifi:

Saç büyümesinde etkili olan B vitamini içerir. Evde uygulanan maskelerden en etkili olanı yumurta ile yapılandır. Saç dökülmesini azaltır ve güçlendirir. Saçı parlak gösterir.

Malzemeler:

1 adet yumurta,
1 su bardağı süt,
2 çorba kaşığı limon suyu,
2 çorba kaşığı zeytinyağı

Yapılışı: Yumurtayı bir kapta çırpalım ve diğer malzemeleri de içine ekleyerek karıştıralım. Karışımı saçımıza ve saç derimize uygulayalım.  15-20 dk bekleyelim daha sonra soğuk su ile yıkayalım. Her zamanki kullandığınız şampuan ile saçınızı yıkayabilirsiniz.

2- Muz Maskesi Tarifi:

Saçı parlatır, yumuşatır. Kepekten arındırır. Saçı nemlendirir.

Malzemeler:

2 adet muz,
1 çorba kaşığı zeytinyağı,
1 çorba kaşığı bal,
1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı.

Yapılışı: Tüm malzemeleri pürüzsüz bir hale gelene kadar karıştırın. Daha sonra saç derinizden başlayarak tüm saçınıza uygulayın. Saçınızda 5-10 dk bekledikten sonra yıkayın. Sonrasında az bir şampuan kullanın.

3- Yoğurt Maskesi Tarifi:

Saçı nemlendirir, besler. Kırıkları onarır. Dayanıklılığı arttırır.

Malzemeler:

1 bardak yoğurt,
1 çorba kaşığı bal,
1 çorba kaşığı elma sirkesi.

Yapılışı: Malzemeleri bir kapta karıştırın. Daha sonra tüm saçınıza uygulayın. 15 dk bekledikten sonra soğuk su ile durulayarak az bir şampuan kullanabilirsiniz.

4- Çilek Maskesi Tarifi:

Saçı güçlendirir, saç dökülmesini azaltır. Yağlı saçlara sahipseniz saçınızı yağdan arındırır. Bu yüzden yağlı saçlar için daha uygundur.

Malzemeler:

3-4 adet çilek,
1 çorba kaşığı bal,
1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı.

Yapılışı: Tüm malzemeleri bir kapta pürüzsüz hale gelene kadar çırpın ve karıştırın. Daha sonra saç diplerinizden saç uçlarınıza kadar bu karışımı uygulayın. 20 dk bekledikten sonra soğuk su ile saçınızı yıkayın.

5- Hint Yağı İle Saç Maskesi Yapımı:

Elektriklenmeyi azaltır. Saçların yeniden büyümesini teşvik eder. saçlardaki grileşmeyi engeller.

Malzemeler:

2 çorba kaşığı hint yağı,
1 çorba kaşığı elma sirkesi,
1 adet yumurta.

Yapılışı: Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Saç derinize masaj yaparak bu karışımı uygulayın. 20-30 dk bekledikten sonra soğuksu ile durulayın.2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım