Saç Bakım Sırları

590

Kadınların en çok dikkat ettiği hususlardan biri saçlarıdır. Dış görünümüne özen gösteren kadınlar, diğer kadınları değerlendirirken değerlendirmeye ilk olarak saçlarından başlarlar. Kadınların saçlarının kırık ve cansız olması, onlar için eksi bir puan olduğu gibi, kendileri için de olumsuzdur. Psikolojik olarak kötü etkilenmelerine neden olan bu durum, saç bakımını zorunlu kılmıştır.

Saçlar şampuanlar ve bakım kremleri dolayısıyla yıpranmaktadır. Boya ve açıcı kullanmak, saçların vücuda daha çok yakışmasını sağlasa da, saçların hacmini kırar ve saçların bakım gerektirmesine sebep olur. Ayrıca o saçları güzel gösteren düzleştiriciler, fönler ve maşalar da, esasında saçların bir numaralı düşmanlarıdır.

Saçların yıpranmasının birçok sebebi vardır. Fakat yıpranmanın önüne geçmek malesef imkansızdır. Saçlar rüzgarlardan ve hatta yıkanmadan bile etkilenmektedir. Bu nedenle saçlara bakım kürleri uygulanmalı ve saçların aldığı zarar en aza indirgenerek saçlara hacim kazandırılmalıdır.

İlk olarak saçlar düzenli olarak kestirilmelidir.
Saçları düzenli olarak kestirmek, saçların daha çabuk uzamasını sağladığı gibi saçların hacim kazanmasına da yardımcı olmaktadır. Saçları kırıklarından kurtaran bu yöntem, saçların en çok ihtiyaç duyduğu uygulamadır.

 

Yumurtalı Zeytinyağı Maskesi
Kadınların en iyi bildiği maskeler arasında gelen bu uygulama, genellikle üşengeçlikten dolayı ertelenmektedir. Fakat saçların daha uzun sürede kırılmasına yardımcı olan ve saçlara hacim kazandıran bu maske, mucizevi bir etkiye sahiptir. Yumurta ve zeytinyağı maskesi, saçların dipten uca tazelenmesini de daha güzel görünmesini sağlamaktadır.

Yumurta ve zeytinyağı maskesi için gerekli olan malzemeler 1 adet yumurta ve 2 yemek kaşığı zeytinyağıdır. Kolayca oluşturulabilen bu tarif, kadınların harika saçlara kavuşmasına yardımcı olacaktır. Bu maskeyi saçta 1 saat bekletmek yeterlidir. Yıpranmış saçların dahi kökten uca tazelenmesini sağlayacak bu uygulama, kadınların olduğundan çok daha güzel ve bakımlı görünmelerini sağlamaktadır.

 

 

 

Sarımsaklı Zeytinyağı Maskesi
Saçların hem daha canlı bir görüntü kazanmasını, hem de çabuk uzamasını sağlayan bu maske oldukça faydalıdır. Hazırlanması son derece kolay olduğu gibi, saçların kökten uza tazelenmesine de yardımcı olacaktır. Daha bakımlı, canlı ve parlak saçlar için uygulanabilecek en kolay maskeler arasındadır.

 

 

 

 

 

 

 

Bu maske için gerekli olan malzemeler 3-4 diş sarımsak ve küçük bir kase zeytinyağıdır. Sarımsaklar ezildikten sonra kaselenmiş zeytinyağına konulur ve 10 dakika bekletilir. Ardından saçlara

uygulanır. Bu maskenin 45 dakika saçlarda durması yeterli olacaktır.

Sizin en çok beğendiğiniz yöntem hangisi oldu ?

Yorumlarınızı bekliyorum 🙂2017 Anadolu Üniversitesi Felsefe bölümü mezunuyum.Kitap okumayı ve makale yazmayı seviyorum.Bulduğum ve dikkatimi çeken kadına dair her şeyi sizlerle paylaşmayı seviyorum.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım