Makyaj Yaparken Yapılan Hatalar ve Tavsiyeler

127

Biz Kadınlar her zaman güzel görünmek isteriz. Bu yüzden makyaj yaparız. Dışarıdan kolay gibi görünse de büyük özen ve beceri isteyen makyajı her zaman istediğimiz gibi yapamayız ve birçok hata yaparız. Peki bu hatalar neler? Nerelerde yanlış yaparız? Beraber bakalım;

 

 

1. Nemlendirici Sürmek
Makyaja başlayınca yapmamız gereken en önemli şeylerin başında hiç şüphesiz nemlendirici sürmek gelir . Yapısı ne olursa olsun cilt temizlendikten sonra nemlendirici sürüp makyaja başlanmalıdır. Aksi takdirde yüzünüzde pul pul görünüm oluşur.

makyaj hatalari

 

 

2. Doğru Fondöten Seçimi
Fondöten yüz kusurlarını kapatmak için tercih ettiğimiz malzeme olduğu için ne kadar çok sürersek o kadar kusurları kaybederiz düşüncesi vardır. Bu kullanış şekli yüzümüzde maske görünümü oluşturur ve kötü görünür. Fondöten rengi seçimi de oldukça önemlidir, cildimiz için en uygun fondöteni almak için elimizde değil de çene kısmında denemenizde fayda vardır.

makyaj hatalari

 

 

3. Eyeliner Kullanımı
Makyaj yapımında korkulu Rüya haline gelen eyelinerın güzel çekilmesinde yüzü güzel gösterdiğini hepimiz biliriz. Bu yüzden eğer düzgün eyeliner çekilmiyorsa kullanmamak en iyisidir.

 

 

4. Allık Kullanımı
Çoğu kadın allığı yanlış fırça ile yanlış uygular. Ama allığın kendi fırçası ile fazlalıkları silkeleyip sürülmesi daha faydalıdır. Ayrıca kesik uçlu allık fırçası kullanılmalıdır.

 

 

5. Rimel Sürmek
Rimel kirpikleri dolgun yapıp daha uzun gösterdiği için gözlerin daha güzel görünmesini sağlar. Bu yüzden rimel kullanırken rimelin su bazlı olması kirpiklerimiz açısından zararlıdır. Çünkü kirpikleri kurutup dökülmesine neden olur. Ayrıca kirpik kıvırma işlemi de rimel sürmeden önce yapılmalıdır, bu da kirpiklerin kırılıp dökülmesini önler.

makyaj hatalari

 

 

6. Kaş Boyamak
Kaş makyajı gözlerin güzelliğini ortaya çıkarmada yardımcı olur. Kaşları fazla boyamak doğru değildir, bu kaşlara doğallıktan uzak bir görünüm verir. Saçlara oranla kaşları daha açık tonlarda boyamak en doğru yöntemdir.

 

 

7. Fırçaların Temizliği
Makyaj fırçalarının temizliği ciltte renk tonunu etkilediği kadar lekeli bir görünüme de yol açar. Fırça da biriken eski makyaj kalıntıları ciltte kötü görünüme neden olur.

 

 

İnstagram adresimizi takip edebilir Cilt Bakım Sırları yazımızı okuyabilirsiniz.Marmara Üniversitesi sosyoloji mezunu, sosyal medya yazarlığına ilgili ve film meraklısı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım