Makyaj Bazı Nasıl Uygulanmalı?

1311

Makyaj bazı önemli makyaj ürünleri arasında yer alır. Genel olarak kusursuz makyaj yapmak için kullanılır. Makyaj bazını nasıl uyguladığınız önemlidir. Görünümü uygulamaya göre değişiklik gösterir. Bu konuda hata yapmamak önemlidir. Biz kadınlar kusursuz makyaj yapmak isteriz. Bunun içinde birkaç ipucuna ihtiyacımız var.

Kullanımı çok basittir aslında. Baz makyajın temelini oluşturur. Makyajın temelini ne kadar iyi yaparsanız makyajınız o kadar güzel olur.

Makyaj Bazının Özellikleri Nelerdir?

Makyaj bazının bir çok farklı modeli vardır. Genelde krem veya toz şeklinde olurlar. Jel olanları da bulunmaktadır. Makyaj bazı cilde yumuşaklık vermektedir. Havaların sıcak olduğu makyajın dayanmadığı zamanlarda yada çok kuruyken makyaj bazı mutlaka uygulanmalı. Bu sayede makyaj daha kalıcı olacaktır. Doğal makyaj yapmak istiyorsanız sadece makyaj bazı kullanmanız yeterlidir. Fondöten kullanmanıza gerek yok. Bu sayede daha doğal makyaj yapacaksınız. İyi bir makyaj bazı seçmeye dikkat etmelisiniz. Bu yüzden bilindik markaları tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Makyaj Bazı Nerelere Uygulanır:

Makyaj bazı cilt bakımı ve makyaj arasındaki bir bağdır. Makyajın cilde zarar vermesini önler. Makyaj bazını yüzünüzü yıkadıktan sonra ve nemlendirdikten sonra uygulamalısınız. Tüm yüze uygulayabilirsiniz. Yada sadece lekelerin olduğu bölgelere de uygulayabilirsiniz. Makyajın altına veya sadece makyaj bazı olarak da kullanabilirsiniz. Göz çevresine makyaj bazı kullanmaktan kaçınmalısınız. Makyaj bazının dudak ve kirpik için olanları da bulunmaktadır.

Makyaj Bazını Ne İle Cilde Uygulamalısınız?

Makyaj bazını parmaklarınızla, süngerle yada fırça yardımıyla sürebilirsiniz. Dairesel hareketlerle cildinize uygulayın. Biraz önce dediğim gibi göz altları hassa olduğundan dolayı o bölgeler uygulamayın.
Makyaja geçmek için bazın kuruması için 3-4 dk beklemeniz gerekecektir. Bu sayede daha iyi sonuçlar alacaksınız.

Makyaj Bazı Nasıl Uygulanır:

Makyaj bazını iyi kullanmanın en büyük sırrı az miktarda ve gerekli olan bölgelere ince şekilde uygulamaktır. Mesela yüzünüz yağlı ve parlaksa mat bazları tercih edebilirsiniz ve parlak bölgelere uygulamanız yeterli olacaktır. Kuru bölgelere de aydınlatıcı baz kullanabilirsiniz. Eğer cildinizin her bölgesi aynıysa tüm yüzünüze ince şekilde uygulayın.

Makyaj bazını yüzünüzü yıkadıktan sonra ve nemlendirdikten sonra kullanın. Nemlendirici yerine bazı kullanmayın. Çünkü bazın görevi nemlendirmek değil cildi makyaja hazırlamak ve ciltteki kusurları geçici olarak çözmektir. Nemlendirici özelliği bulunan bazlar da vardır. Bunları kullanıyorsanız nemlendirici kullanmanıza gerek yotur.

Makyaj bazlarını üst üste kullanmayın. Yan yana sürerek uygulayın. Zaten altta baz olduğu için üste sürdüğünüz baz işe yaramaz. Biraz önce dediğim gibi yüzünüzün yanak bölgesi kuru ve burun çevresi yağlı ise iki farklı baz kullanabilirsiniz. Bu yüzünüzün her tarafını eşit gösterecektir.

 

Makyaj Öncesi Cilde Yapılması Gereken Uygulamalar İçin Diğer Yazılarımıza da Bakın: Makyaj Öncesi Cilde Yapılması Gerekenler2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım