Kışa Girerken Saça Yapılması Gereken Bakım Önerileri

1233

Nasıl ki mevsimine göre giyiniyorsak cildimize ve saçımıza da mevsime göre bakımlar yapmalıyız. Yaz aylarını hepimiz çok severiz. Fakat yazın havanın sıcak olması, güneşin zararlı etkileri, yoğun tempo, deniz, havuz derken saçlar yıpranıyor. Daha önceki yazılarımda sizlere anlattığım gibi kendinize uygun saç bakım rutini seçmelisiniz ve bunu aksatmadan düzenli olarak kullanmalısınız. Saçınıza uyguladığınız maskeleri düzenli olarak yaparsanız bunun etkisini göreceksiniz. Saçlarınız yaptığınız bu bakımdan sonra eskisi kadar çabuk yıpranmayacaktır. Daha sağlıklı saçlara sahip olacaksınız. Bu sayede mevsimin saçınıza verdiği zararları aza indirmiş olacaksınız. Bu yazımda sizlere yazın saçınıza verdiği zararları ortadan kaldırmak için öneriler vereceğim. Hadi başlayalım..

Yaz Sonrası Saça Yapılması Gereken Bakımlar:

1- Saç uçlarınızdaki Kırıkları Aldırın!

En önemli bakım önerisi. Yaz bitiminde mutlaka saç uçlarındaki kırıkları aldırmalısınız. Saç uçlarınızı aldırmanız bile saçlarınıza çok iyi gelecektir. Çünkü kırık uçların onarılması mümkün değildir. Bakıma saç uçlarınızdan başlayın.

2- Saç Tipinize Uygun Saç Bakım Maskesi Yapın!

Haftada bir kez mutlaka saç maskesi yapmalısıız. Bu saçınıza çok iyi gelecektir. Saç sorunlarını azaltacaktır. Saça iyi gelen keratini de unutmayın. Mutlaka saçınıza keratin yaptırın. Güçlü ve parlak saçlara kavuşacaksınız.

3- Saç Şekillendirici Aletleri Kullanmayın!

Saçı en çok yıpratan nedenlerden birisi de saç şekillendiricilerdir. Ne kadar az kullanırsanız saçınız için iyi. Saçlarınızın canlanması için onlara iyi bakmalı ve zaman tanımalısınız. Bir hafta boyunca bunu deneseniz bile sonucu alacaksınız.

4- Sağlıklı Beslenin!

Beslenmenin saç, cilt, sağlık açısından faydalığı olduğunu her zaman söylüyoruz. Faydalı besinler tüketmelisiniz. Meyve ve sebze tüketin. Kuruyemiş tüketin. Dengeli ve yeterli beslenirseniz saçlarınızı içeriden beslemiş olacaksınız ve saçlarınız daha canlı olacaktır.

5-Doğal Yağlar Kullanın!

Doğal yağlar saçlara çok iyi gelmektedir. Haftada bir mutlaka saçlarınıza zeytin yağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı gibi yağlar sürerek besleyin. Örneğin gece yatmadan önce saçlarınıza bu yağlardan birinden bir tatlı kaşığı alın ve elinizle ısıtın. Saçlarınıza bu yağı sürün. Yastığınıza havlu koyarak bulaşmasını önleyebilirsiniz. Sabah kalkıp yıkadığınızda yumuşacık ve parlak saçlara kavuşmuş olacaksınız.

6- Saç Yıkama Sıklığına Dikkat Edin!

Saçlarınızı her gün yıkamayın. İki günde bir yıkamaya alıştırın. Şampuan ve kremler zararlıdır. Az kullanmaya özen gösterin. Daha doğal ürünler bulmaya çalışın. Saçlarınız daha canlı ve sağlıklı olacaktır.

Yaz sonrası saçınıza uygulamanız gerekenler bunlar. Bu önerileri hayatınızdan eksik etmeyin.

Saç bakımı önerileri ile ilgili diğer yazılarımız..

İncelen Saçlar İçin Yapılması Gerekenler

Yaz İçin Doğal Saç Bakım Ürünü Yapımı

 2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım