Kırılan Güçsüz Tırnaklar İçin Doğal Bakım

2679

Bir çok sebep yüzünden tırnaklarımız kırılmaktadır. Her ne sebeple olursa olsun kırılan tırnaklara doğal bakım yapıldığında güçlü ve daha sağlam görülmektedir. Bu yazımda sizlere tırnak bakımı ile bilgiler vereceğim. Tırnak sorunları yaşayanların mutlaka bu bakımlardan en az bir tanesini yapmasını öneririm. Ayrıca bu vereceğim malzemeleri mutfakta kolaylıkla bulacaksınız.

Eğer ki tırnaklarınız sürekli kırılmıyor ve aniden kırılıyorsa endişe edecek fazla bir şey yok demektir. Bu sorun çabuk düzelir. Fakat bir süreklilik varsa hep kırılıyorsa sağlık sorunlarından olabilir. Demir, çinko, biotin, yanlış beslenme, vitamin ve mineral eksikliklerinden dolayı olabilir.

Sadece tırnak uzatanların değil kısa tırnak kullananların bile tırnakları kırılmaktadır. Ben fazla tırnak uzatmayı seven biri olmasam da benimde tırnaklarım kırılmaktadır. Bundan dolayı tırnakları doğal ürünlerle güçlendirmenin formülü çok aradım. Denedim ve bunları sizlerle de paylaşmak istedim.

 

Kırılan ve Güçsüz Tırnaklar İçin Doğal Öneriler:

1- Zeytinyağı: Biliyorsunuz ki zeytinyağı çok iyi bir nemlendiricidir. Saç ve cilt bakımında da oldukça çok kullanılır. Kırılan ve güçsüz yıpranmış tırnaklar için de en iyi doğal ürünlerdendir. Burada yapmanız gereken tek şey her hafta tırnaklarınıza zeytinyağı ile bakım yapmak. Bu oldukça kolay bir işlemdir:

Tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize zeytinyağı damlatıp masaj yapın. Diğer yöntem ise bir kaseye zeytinyağı koyarak parmaklarınızı 5 dk zeytinyağı içerisinde bekletin daha sonra yıkayın. İşte zeytinyağı ile tırnak bakımı oldukça basit.

2- Bal ve Badem Yağı: Besleyici ve onarıcı özelliği taşımaktadır. Kırılan tırnaklar için bal en iyi çözümdür. Kullanımı: 1 kaşık balın içerisinde 2-3 damla badem yağı ekleyerek karıştırın. Bu karışımı tırnaklarınıza ve tüm elinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Hemen yıkamamanızı tavsiye ederim. Yaklaşık 20-30 dk dursun.

3-E Vitamini: Eczanelerde satılmaktadır. Bu e vitamini kapsülünü alarak aynı zeytinyağında olduğu gibi tırnaklara masaj yaparak uygulayın. Her akşam yatmadan öne bu işlemi yaparsanız daha güçlü tırnaklara sahip olursunuz.

4-Yumurta ve Bal: Yine kolay bir tarif. 1 adet yumurta sarısı ile 1 tatlı kaşığı zeytin yağını karıştırın. İçerisine 1 2 damla zeytinyağı eklemeniz karışımı güçlendirecektir. Bu karışımı tırnaklarınıza sürün yada kasenin içerisinde 10 dk bekletin daha sonra yıkayabilirsiniz.

5- Avakado ve Zeytinyağı: Avokado çok iyi bir mineraldir. Burada yapmanız gereken tek şey avokadoyu püre hale getirin ve içerisine 2-3 damla zeytin yağı ekleyerek karıştırın. Krem gibi kullanabilirsiniz. Gece yatmadan önce uygulayarak sabah yıkayabilirsiniz.

Burada doğal ürünlerle tırnak bakımı için bilgiler verdi tırnak sorunları yaşayanlar mutlaka burada yazanlardan 1 tanesini de olsa denesin. Faydalı olacaktır. Umarım beğenirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum…

 2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım