Kaşı Sık Ve Dolgun Hale Getirmek İçin Ne Yapılmalı

1336

Biz kadınlar için kaşlarımız çok önemlidir. Kaşlar ifademizi ve yüz hattımızı daha iyi tanımlar. Kalın ve sık kaşlara sahip olmayı çok isteriz. Bu süreç bize uzun ve yorucu gelmektedir. Doğal yağlarla bu yorgunluğu ve süreci kısaltabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde kaşlarınızı dolgun hale getirebilirsiniz.

Bu aralar kalın kaşlar moda ve artık hemen hemen herkes kalın kaş modasına ayak uyduruyor. Kaşlarınızı makyaj yaparak da kalın hale getirebilirsiniz. Şimdi evde doğal yöntemlerle kaşlarımızı nasıl kalınlaştıracağımıza gelelim.

Evde Doğal Yöntemlerle Kaş Kalınlaştırmak 

1-Hint Yağı

Hint yağı kaş ve kirpik bakımında kullanılan en önemli yağlardan biri bence. Organik bir hint yağını saç ve cilt bakımında da kullanabilirsiniz. Bunlarla ilgili yazılar paylaşmıştık.

Hint Yağını kaşınıza uygulamak için bir fırçaya ihtiyacınız var. Ben fırça ile hint yağını kaşlarıma uyguluyorum ve tarıyorum. Bu kan dolaşımını hızlandırıyor ve tam olarak nüfus ediyor. Bunu boş vakit buldukça haftada 2-3 defa uygulayın.

2-Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı protein oluşturur ve kaşınızı besler. Daha güçlü olmasını sağlar.

Hindistan  cevizi yağını bir kulak çubuğuyla yada fırça ile kaşlarınıza uygulayın. İsterseniz akşamdan yapın ve sabaha kadar dursun. Sabah yıkayın. Bunu haftada en az 2-3 defa uygulayın. Kesin sonuç alacaksınız. Vaktiniz varsa her gün de yapabilirsiniz.

3-Zeytinyağı

Zeytin yağı yine saça uygulanan yağlardan birisidir ve uzamayı kolaylaştırır. Bunu kaş içinde uygulayabilirsiniz.

Parmaklarınıza zeytin yağını alın ve kaşlarınıza masaj yaparak uygulayın. Daha sonra 1-2 saat böylece dursun ve sonra yıkayın. Bunu da her gün yapmaya çalışın. Etkisini göreceğiniz yağlardan biri.

4-Badem Yağı

A,B ve E vitamini açısından zengindir. Saç uzatmaya ve beslemeye yardımcıdır. Alerjinizin olup olmadığını kullanmadan önce test etmelisiniz. Ona göre uygulayın.

Bunu yine parmaklarınızla masaj yaparak dairesel hareketler ile kaşlarınıza uygulayın. Gece yapıp sabah yıkasanız daha iyi olur. Elinizden geldiğince her gün yapmaya çalışın. Pes etmeyin etkisini göreceksiniz.

Kaşlar İle İlgili Bazı İpuçları:

  • Kaşlarınızı fazla almayın ve inceltmeyin. Kaşınızın yanında çıkan her bir tel bile çok önemlidir. Gerekirse bazen uzatın ve kalın olarak aldırın.
  • Kaşınız için herhangi bir krem gibi kozmetik ürün kullanmayın.
  • Kaşlarınıza fırça veya parmaklarınız ile masaj yapın.
  • Vitamin ve mineralli besinler tüketin.
  • Bol su için.
  • Kaşınıza gerekli olduğunda makyaj yapın.

 

 2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım