Kaş ve Kirpiklerinizi 6 Adımda Güzelleştirin

789

Kaş ve kirpiklerin uzun ve sık görünmesini hepimiz istiyoruz. Kaş ve kirpik için bu zamana kadar pek çok yöntem uygulamış olabilirsiniz. Faydasını görmemiş de olabilirsiniz. Bu yazıda sizlere benim kaş ve kirpiklerim için uyguladığım yöntemleri paylaşacağım. Bu uyguladıkları mı sizde denerseniz mutlaka sonuç alacaksanız. Bıkmadan ve usanmadan birazdan yapacağım maddeleri uygulamalısınız. İnanırsanız mutlu sonuca ulaşacaksınız.

1- Kaş ve Kirpiklerinize Düzenli Olarak Bakım Yapın!

Saçlarınıza cildinize nasıl düzenli olarak bakıyorsanız kaş ve kirpiğinize de öyle bakmalısınız. Kaş ve kirpik bakımında kaş fırçası yada tarak kullanın. Yüzünüzün güzelliğini kısa süre içerinde değişiklik gösterecek uygulamalara bir an önce başlamanız gerekmektedir. Kaş ve kirpiklerinize doğru şekilde bakım yapmalısın ve nemlendirmelisin. E vitamini olan besinleri tüketmeye özen göstermelisin. E vitamini kaş ve kirpikler için önemlidir. Kalınlaştırır ve yeni kaş, kirpikler çıkarır. Bunun yanında yaptığınız düzenli bakımlar oldukça fazla işe yarayacaktır.

2- Doğal Yağlar Kullanın!

Doğal yağ olarak en basiti zeytinyağı kullanabilirsiniz. Zeytinyağı kaşı gür ve parlak gösterir. Zeytinyağı saça da faydalıdır. Kökleri besler ve kalınlaştırır. Zeytin yağını kaş ve kirpiğinize direk olarak uygulayın ve 5-10 dk durabildiğiniz kadar durun daha sonra ılık su ile yıkayın. Bunu düzenli olarak 3 hafta boyunca uygulamalısın.  2 günde 1 defa uygulamanız yeterlidir. İsterseniz zeytinyağı ile hem saç hemde kaş ve kirpik bakımızı aynı güne getirerek bir gününüzü bakıma ayırabilirsiniz.

3- B, D ve E Vitamini Tüketin!

Gür ve uzun kaş ve kirpiklere sahip olmak için B, D ve E vitamini tüketmeye özen gösterin. Beslenme ile kaş, kirpik ve saçlarınızı içeriden destekleyerek bakımını daha iyi sağlayabilirsiniz.

4- Göz Makyajınızı Çok Bekletmeden Temizleyin! 

Yapmış olduğunuz makyajların uzun süre durması cilde olduğu gibi kaş ve kirpiğe de zarar vermektedir. Bu yüzden işiniz bittikten sonra eve geldiğinizde yaptığınız ilk iş makyajınızı silmek olsun. Makyajınızı temizlerken nazik davranın. Hızlı hareketler kaş ve kirpiklerin dökülmesine neden olur ve güçsüzleştirir.

 

5- Kirpik Kıvırıcı kullanmayın!

Kirpik kıvırıcıyı çok fazla kullanmamak sizin için iyi olacaktır. Sadece özel günlerde kullanın derim. Kirpik kıvırıvı kirpiklerinize çok fazla zarar vermektedir. Kirpikleri inceltmekte ve güçsüzleştirmektedir.

6- Bu Serumu Mutlaka Yapın!

Bu serum ile kalın kaş ve kirpiklere sahip olabilirsiniz. Malzemeler:  Aloe vera jeli, hint yağı, 1 adet E kapsülü.

Bu malzemeleri eşit miktarda alın ve bir kapta karıştırın. Gece yatmadan önce pamuk yardımıyla kaş ve kirpiklerinize uygulayın. 3 gece kullanmanız yeterlidir. 3 geceden sonra hafta 1 kullanmanız yeterlidir. Değişimi kısa süre içerisinde göreceksiniz.

Kaş ve Kirpik İle İlgili Diğer Yazılarımız.

Dağınık Görünen Kaşlar İçin Yapılması Gerekenler

Uzun, Sık ve Güçlü Kirpiğe Nasıl Sahip Olabilirim?

Kirpik Dökülmesi İçin Neler Yapılmalı?2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım