Hızlıca Saç Uzatmak İçin Pratik 7 Formül

1153

Düğününüz var ve saçlarınızı hemen uzatmanız gerekiyor, saçlarınızı kısacık kestirdiniz ve pişman oldunuz, saçlarınız uzamıyor ve hep aynı boyda mı? Şu zamana kadar belkide saçlarınızı hiç uzatamadınız. Bu yazımız tam size göre. Birazdan paylaşacağım formülleri saçlarınızda düzenli bir şekilde uygulayarak saçlarınızın uzamasını sağlayabilirsiniz.

1-Saçlarınıza Masaj Yapın!

Özellikle duştayken saçlarınızın ıslakken saç diplerinizden başlayarak uçlarına doğru masaj yapın. Başımız ağrıyor ve masaj yaptığımızda baş ağrımız geçiyorsa, saça masaj yaptığımızda da saç köklerindeki kan dolaşımı hızlanır. Bu sayede hem stresiniz azalacak hemde dediğim gibi kan dolaşımı hızlanacaktır. Buda saç kökleri için saçın uzaması için iyi bir adımdır.

2- Duştan Çıkışta Saçınıza Soğuk Su Dökün:

Çok sıcak suyla saçıı yıkamak saçı yıpratır ve yağ dengesini bozar. Bu yüzden duştan çıkmadan önce saçınızı oğuk su ile durulayın. Bu sayede nemi saçınıza hapsedeceksiniz. Isıdan saçınızı korumuş olacaksınız ve kan dolaşımınızda hızlanacaktır.

3-Saçlarınızı sık sık kestirin! 

Saç konusunda bir çok söylenti var. Saç kestikçe uzar diyenler var, uzamaz diyenler var. Burada doğru bilgi saç kestikçe uzar. Saç kestirmekten korkanlar var çünkü kuaföre uçlarını aldırmak için gidiyoruz kuaför daha kısa kesiyor. Bu yüzden tanıdığınız kuaföre gitmelisiniz. Saç uçlarınızı 3-4 ayda bir aldırmalısınız. Saç uçlarınızı aldıkça daha sağlıklı saçlara sahip olacaksınız.

4- Saç Kremi Kullanımı Önemli:

Saç kremi saçınıza sağlıklı görünüm ve parlaklık sağlar. Şampuan ise kiri ve yağı saçınızdan atar. Ara ara şampuan kullanmadan sadece saçınıza saç kremi uygulayabilirsiniz. Bu doğal yağ dengenizi bozmamanız için iyi bir adım olacaktır. Tabi saç kremini çok değil az kullanın.

5- Yastık Kılıfınızı Sık Sık Değiştirin:

Pamuklu yastık kılıfı değilde saten yastık kılıflarını tercih edin. Pamuklu kılıflar sürtünme sırasında saçları daha çok dökmektedir. Temiz kılıf kullanmak ta saç sağlığı ve bakımı açısından önemlidir.

6- Sağlıklı Beslenin: 

Beslenme saçın hızlı uzaması ve sağlıklı uzaması açısından önemlidir. Protein, E ve C vitamini açısından zengin besinler tüketin. Örneğin yumurta, saçı beslemekte kullanılan biotinde kullanılmaktadır. E vitamini saç köklerini besler. C vitamini ise sağlıklı cilt ve saç için önemlidir.

7- Fön, Düzleştirici ve Maşa Gibi Aletlerden Uzak Durun!

 

Saça ısı veren aletler saçı oldukça fazla yıpratır. Saçlarınızı kısa sürede uzatmak için kararlıysanız düzleştirici ve maşa gibi aletlerle vedalaşmalısınız. Kullanmadan yapamam diye düşünüyorsanız saçı ısıdan koruyan ürünler kullanmalısınız. Çünkü ısı saçı kurutur ve inceltir.2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım