Hızlı ve Kolay Şekilde Eyeliner Sürme Tekniği

1754

Makyajın en önemli kısımlarından biri olan göz makyajı için önemli bir diğer adım eyeliner sürmedir. Eyelineri her seferinde düzgün süremiyoruz. Eğer birde yeni öğrenmeye çalışıyorsak işimiz çok daha  zor. Tabi ki bu imkansız değil inanmak gerekiyor ilk önce. Eyeliner sürme tekniklerini sizlere açıkladıktan sonra rahatlıkla sürebileceğinize inanıyorum. Eyelineri çok fazla kullanan biri değilim. Sadece özel günlerde daha çok kullanıyorum diyebilirim. Ama en çok sevdiğim makyaj ürünleri arasında yer alıyor.

Eyeliner Sürme Teknikleri: 

1-Eyeliner sürerken dirseğinizi düz bir zemine koyun ve destek olun!

Bu adım çok önemlidir. Çünkü çoğumuz eyeliner sürerken dirseklerimizi bir yere koymuyoruz ve bu durumda da ellerimiz daha çok titriyor ve düzgün süremiyoruz. Bir yerden destek aldığınızda elleriniz titremeyecek ve daha rahat süreceksiniz.

2- Yeni Kullanıcıysanız Noktalar Oluşturarak Sürmeye Başlayın!

Bu yöntem en kurtarıcı yöntemdir. Kirpiklerinizin üzerine eşit aralıklarla notalar oluşturun ve daha sonra bu noktaları yavaşça birleştirin. Noktaları çok kalın yapmayın. İnce olursa sonradan kalınlaştıra bilirsiniz ama kalın olursa inceltmeniz zor olacaktır.

3- Diğer Bir Yöntem Çizgi Oluşturarak Eyeliner Sürmek!

Bu yöntem nokta yöntemine göre daha ince bir eyeliner yapmak içindir. Bu yöntemde kısa kısa çizgiler oluşturun ve daha sonra bu çizgileri birleştirin. ,İşte bu kadar basit..

4- Parmaklarınız İle Cildinizi Germeyin!

Genelde bunu her kadın yapmıştır. Eyeliner sürerken diğer elimizle de gereriz. Bunu yapmamak gerekiyor.Cildinizi çekerek sürerseniz tam istediğiniz bir eyelinera ulaşamazsınız. Bir taraf ince bir taraf kalın yada çok yukarıda bir çizgiyle karşılaşabilirsiniz.

5-Kulak Çöpü Kullanın!

Eyeliner sürerken yanlışlıkla taşırdığınız da kulak çöpü ile temizlemeniz daha kolay olacaktır Diğer yöntemler ile tam olarak istediğiniz bölgeyi silemeyebilirsiniz.

6- Daha Yoğun Bakışlar İstiyorsanız:

Alt kirpiklerinize siyah kalem ve ardından göz farı uygulayın. Bu makyajınızı çok güzel bir şekilde tamamlayacaktır.

7- Eyeliner Gün İçerisinde Göz Kapaklarınıza Bulaşıyorsa:

Bu konuda yapmanız gereken tek şey eyeliner kullanmadan önce göz kapaklarınıza transparan pudra yada far bazı kullanın. Bu yöntem sayesinde herhangi bir bulaşma akma olmayacaktır.

8- Üçgen Çizin ve İçini Doldurun!

Eyeliner kullanmada uygulanan diğer yöntem ise bir üçgen çizmektir. Çizdiğiniz üçgeninin yüzüne uyup uymadığını önceden gözünüzde canladırmaya çalışın. Üçgeni çizdikten sonra içini doldurun. Bu yöntemde kuyruklu yapmak isteyenler için mükemmeldir.

 2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım