Hindistan Cevizi Yağının Cildimize ve Saçımıza Mucizesi

1881

Sindirim sistemine, bağışıklık sistemine ve metabolizmaya bir çok faydası olan hindistan cevizi yağının cildimize, tırnaklarımıza, saçımıza da bir çok faydası vardır. Hemen hemen her bakımda kullanılır. Yani hindistan cevizi yağına mucize demek hiç de yalan olmaz. Hindistan cevizi yağının faydalarını ve nerelerde kullanabileceğinizi şimdi sizlere anlatacağım.

Pahalı olan, kimi zaman işe yarayan ve kimi zaman işi yaramayan ürünlerden sıkılmışsınızdır. Bende sıkılmıştın. Hindistan cevizi yağını kullanana kadar. Bunu aslında çoktan keşfetmemiz lazımdı. Biraz geç kalmış olabiliriz ama hiç önemli değil. Hindistan cevizi yağını cildimize uygulayarak tonik maske yapabiliriz. Saçımıza maske yapabiliriz. Tırnaklarımızı güçlendirmek için kullanabiliriz. Yani güzelliğimize bir çok faydası vardır. Organik hindistan  cevizi yağını bulmanız daha faydalıdır. Aktarlardan bulabilirsiniz.

1-Doğal Diş Macunu Yapabilirsiniz.,

Malzemeler: 3 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı, 3 çorba kaşığı karbonat, 10-12 damla kadar nane yağı.

Bunları bir kapta karıştın ve diş macunu olarak kullanın. Apseyi engeller. Diş etini güçlendirir ve beyazlatır. Memnun kalacaksınız.

2-Çatlaklar ve Güneş Işınlarından Korunmak İçin Uygulayabilirsiniz. 

Çatlaklar hamilelik zamanında değil normal zamanlarda da meydana gelir. Fazla kilo alıp vermek çatlak oluşumunu etkiler. Güneş lekelerini gidermek içinde uygulayabilirsiniz.

Sadece yapmanız gereken hindistan cevizi yağını cildiniz emene kadar masaj yaparak sürün. İstediğiniz bölgeye uygulayabilirsiniz.

3- Saç Bakımında Kullanabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı ile zeytin yağını karıştırarak saçınıza sürebilirsiniz. 2 saat bekledikten sonra yıkayın. İlk yaptığınızda bile değişimi göreceksiniz. Daha parlak, canlı, yumuşak ve güçlü saçlara kavuşacaksınız.

4-Nemlendirici Olarak Kullanabilirsiniz.

Dirseklerinize, topuk, diz gibi sert ve kuru bölgelere direk nemlendirici olarak sürebilirsiniz. Gece yatmadan önce yüzünüze krem olarak sürebilirsiniz. Bu cildinizi sıkılaştırır ve yaşlanma karşıtı olarak kullanabilirsiniz.

5- Makyajınızı Temizlemek İçin Kullanabilirsiniz.

Bir pamuğa bir kaç damla hindistan cevizi yağı damlatarak makyajınızı silebilirsiniz. Makyajınızı silmenizi kolaylaştırır. Zor olan rimeli göz kalemini zorlanmadan silebileceksiniz.

6-Leke ve Sivilceler İçin Uygulayabilirsiniz.

Cilt sorunlarını tedavi etmede iyi bir yağdır. Gece yatmadan önce yüzünüze ince bir şekilde sürebilirsiniz. Yada sadece leke ve sivilcenizin üzerine sürebilirsiniz. Daha sonra durulayarak cildinize uygun nemlendiriciler ve sabunlar kullanın.

 

 

 

 

 2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım