Hindistan Cevizi Yağı İle Tırnak Bakım Ve Uygulaması

4331

 

Kuruyup sertleşen tırnak etleri ve kuruyup kırılan tırnaklar için bir çözüm bulamadınız mı? Tırnaklarınızı uzatmak istiyorsunuz ama kopuyor ve uzatamıyor musunuz. Bilirim bu çok sinir bozucu bir durumdur. Bunların çözümü Megakadın’da..

Özellikle kışın soğukta kuruyan ve çatlayan ellerde daha sık görülen tırnak eti sertleşmesi, hem kötü bir görüntü verir hem de rahatsız olup onları kopartmamızla acı verir. El bakımı da tırnak bakımı ile beraberdir, birbirinden etkilenir.

Hindistan cevizi yağı, kuruyarak kopan derileri ve kırılan tırnakların onarılmasında, zayıflayan tırnakların güçlendirilmesinde, saç bakımında ve saçların canlanmasında, tırnakta mantar sorununu ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Artık herkes hindistan cevizi yağının sağlığa, cilde, saça, makyaj temizlemeye, metabolizmayı hızlandırmasına olan faydalarını biliyorduk. Daha öncede hindistan cevizi yağı ile maskeler paylaşmıştık.

Peki hindistan cevizi yağı tırnağa nasıl uygulanır ve tırnağa faydaları nelerdir şimdi bunlara bakalım.

Hindistan Cevizi Yağı İle Tırnak Bakımı ve Faydaları

Tırnak Enfeksiyonları:

Hindistan cevizi yağının belkide en önemli özelliği budur. Tırnakta olan mantarların geçmesini ve bakterilerin geçmesini hızlandırmak. Enfeksiyon tırnağı giderek daha yeşil bir hale getirir ve hindistan cevizi yağı bunun geçişini hızlandırmaktadır.

Yapılan araştırmalar hindistan cevizi yağının mantarları ve enfeksiyonların bakterilerin etkin bir şekilde tedavi edebildiğini saptamıştır.Bunun nedeni de, yağın topikal olarak cilde uygulandığında kuvvetli bir antimikrobik etkiye sahip zengin bir esansiyel yağ asitleri kaynağı olmasıdır.

Nasıl Uygulanmalı?

Daha etkili olması için saf hindistan cevizi yağı ile çay ağacı yağı karıştırılır. Klinik çalışmalar, çay ağacı yağının enfeksiyonları önleyebildiğini göstermiştir.
Eşit miktarda çay ağacı yağı ve eli yakmayacak derecede hindistan cevizi yağını karıştırın. Ellerinizi yıkadıktan sonra tırnaklara uygulayabilirsiniz. Emene kadar masaj yapınız ve günde 2 defa uygulayın.

Kuru tırnak ve tırnak eti bakımı :

 

 

 

 

 

 

Kuru, çatlamış tırnak yatağını tedavi etmek ve onarmak için hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağındaki yağ asitleri ayrıca yara iyileşmesini hızlandırır ve cildin kollajen yapısını geliştirir.

Nasıl uygulanır?

Cildiniz tarafından emilene kadar tırnaklarınızı ve çevresini masaj yaparak uygulayın bu derideki sertliği kuruluğu yok edecektir. Günde 2 defa uygulayın.

Güçsüz (soyulan) tırnaklar için ne yapılmalı?

Tırnaklar donuklaşma, güçsüzleşme ve kat kat ayrılma eğilimi gösterir Genellikle kuru ciltlerde olur. Hindistan cevizi yağı cildi yumuşattığı için burada da etkilidir.

Nasıl uygulanır?

Burada yapılması gereken tek şey sıcak saf hindistan cevizi yağının içerisinde tırnaklarınızı 10-15 dk bekletmek. Bu hem tırnakların güçlenmesini hemde tırnakların parlamasına yardımcı olacaktır. İsterseniz 1-2 damla zeytin yağı da ekleyebilirsiniz. Bunu her gece yatmadan önce tekrar edin sonucu göreceksiniz.2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım