Günlük Hayatı Kolaylaştıran Güzellik Önerileri

873

Hepimiz güzel görünmek istiyoruz. Bazı zamanlarda vaktimiz olmaz ve ne yapacağımızı şaşırırız. Kısa zaman içerisinde günü kurtaracak önerileri sizler için araştırdık. Soyulan ojeleri kısa zaman içerisinde düzeltme, Kabaran saçlar için çözümler, Ciltteki parlamayı önleyen tarifler ve daha fazlası bu yazımızda sizlerle.

Hepimiz güzellik dergileri alırız ve araştırdığımız bir sürü ip uçları vardır. Bu bilgileri herkesin bilmesini istedim ve bu yazıyı hazırladım. Bu arada kendinize ait ipucu mutlaka bulacaksınız.  Hadi o zaman başlıyoruz 🙂

1-Yağlı Saçtan Kurtulun:

Bu konuda yardım isteyen bir çok kişi var. İnce ve yağlanan saçların hacimli görünmesi için yapmanız gereken bir şey var. Bunun için saç kesiminin ve kullandığınız şampuanın önemi büyüktür.

Daha hacimli saç istiyorsanız gece yatmadan önce saçlarınıza kuru şampuan uygulayın. Diğer yöntem ise saçlarınızı yukarıda toplayın ve saç diplerine saç spreyi uygulayın ve saçınızı açın.

2-Saçlarınızı Nasıl ayırdığınız da Önemli:

Herkesin saç ayırma şekli farklıdır. Kimi ortadan ayırır, kimi biraz daha sağdan kimi ise soldan.  Saçlar bir süre sonra ayırdığınız şekle alışır. Bu soluk gözükmesine neden olur. Saç ayırma şeklinizi değiştirin. Biri süre size garip gelebilir ama buna alışacaksınız. Bu saçlarınızdaki kan dolaşımını artırır ve daha sağlıklı, parlak görülmesine yardımcı olur. Saçlarınızı kuruturken öne doğru eğin ve saç kurutma makinesini sallayarak kurutun. Saçlarınızı öne arkaya tarayarak kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olun.

3- Kapatıcı Kullanımı:

Çoğumuzda pek çok nedene bağlı olarak göz altı morlukları var. Bunları kapatmanın yolu kapatıcı kullnmaktır. Kullandığınız kapatıcının rengi cildinizden bir ton açık olmalıdır.. Kapatıcıyı uygularken nokta nokta sürerek dağıtmayın. Göz altlarına ters üçgen gibi sürün ve sonra emmesini sağlayın. Bu sayede daha aydınlık göz altlarına sahip olursunuz.

4-Kuruyan Eyeliner İçin Çözüm: 

Daha yeni aldığımız makyaj ürünlerini kurumuş olarak görmekteyiz. Bunlar eyeliner ve rimel için geçerli. Kuruyan makyaj malzemenizi 10 saniye mikrodalga fırında ısıtın. Eski formuna döndüğünü göreceksiniz.

5- Kokunuz Bitmesin:

Parfümün daha uzun dayanması için önce vazelin uygulayın. Daha sonra parfüm sıkın. Kokusuz vücut şampuanının içerisine bir kaç damla parfüm damlatırsanız daha uzun süre kokunuz geçmeyecektir.

6- Oje Sürmek:

Oje sürmeden önce tırnak etlerinde ojenin kalmaması için vazelin sürmelisiniz. Oje ile ilgili diğer sorun; soyulan ojeler.
Ojeniz soyuldu ve fazla vaktiniz yoksa üzerine simli oje sürerek bu durumu avantaja çevirebilirsiniz.

7- Tel Toka Kullanımı:

Her kadın tel toka kullanıyordur. Tel tokanın saçımızdan kaymasını hiç sevmeyiz değil mi? Tel tokayı sabitlemek istiyorsanız kullanmadan önce tel tokaya saç spreyi sıkın. Sabitlendiğini göreceksiniz.

8- Kavisli Kaş Yapımı:  

Bu aslında kolay bir yöntem. Makyaj sırasında kaşların daha kavisli görünmesi için kaşların hemen altına beyaz kalem sürün.(İsterseniz ten rengi de kullanabilirsiniz) Daha sonra beyaz kalemi iyice dağıtın.2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım