gezegen

GEZEGEN VE BURÇ İLİŞKİLERİ:Seri 2

166

Bir önceki yazımızda güncel bir durum olan GEZEGEN VE BURÇ İLİŞKİLERİ hakkındaki ilk yazımızı yayımlamıştık. Bugünkü yazımızda ise serinin ikinci kısmından yani Mars’dan Güneş’e kadar ki gezegen ve gök cisimlerinin burçlar ile alakasından bahsedeceğiz. Gezegen burç ilişkileri ile alakalı net bilgi için serinin ilk yazısını okumanız oldukça yararlı olacaktır.

Mars

mars

Mars, adını Roma mitolojisindeki savaş tanrısından almıştır. Gezegen, Koç burcunun yöneticisidir. İnsanın ilk varlığından itibaren içinde saklı olan hayvansal ve iç güdüsel dürtülerinin temsilini yapar. Bunun ışığında; agresyon, cinsel dürtü ve rekabet etmek gibi alanlardaki isteklenmemizde rol oynamaktadır. Etki alanları ise savaş gücü ve enerjidir. Ulaşmak istediğimiz noktalara giderken, amaçlarımız doğrutusunda ilerlerken kullandığımız yolda büyük rol oynamaktadır.

 

Venüs

venüs gezegen burç

Venüs ismini Yunan mitolojisindeki Aphrodite’den, Roma mitolojisindeki Venus’ten almıştır. Gezegen Boğa ve Terazi burçlarının yöneticisi olarak bilinmektedir. İsminin geldiği Aphrodite’den de anlaşılacağı üzere gezegen; aşk, ilişki ve estetik ile alakalı her konuyu temsil eden bir kimliğe sahiptir. Venüs’ün kimliği sayesinde kişilerin; diğer kişilerden kendini ayıran özellikleri ve çekici yanlarına dikkat çekilir. Venüs güzellik ve zerafet kelimesinin karşığı olmasının yanında bir nesneye veya duyguya hissettiğiniz manevi bağlılığı da tanımlar.

Merkür

merkür gezegen burç

Merkür ismini Yunan mitolojisindeki Hermes’ten, Roma mitolojisindeki Merkür’den almıştır. Gezegen, İkizler ve Başak burcunun yönetici olarak bilinmektedir. Karakter olarak yönettiği kavramlar iletişim ve teknolojidir. Bundan dolayı Merkür Retrosu dolaylarında iletişim ve teknoloji konusunda aksaklıklar olabilmektedir. Karakteri ile beraber mantık, iletişim ve akıl yürütmenin de dahil olduğu bütün mental durumlardan sorumludur. Mantık ve iletişime sorumluluğu sayesinde ilişkiler üzerinde de etkin rol oynamaktadır.

 

Ay

ay burç

Ay astronomide her ne kadar uydu veya gökcismi olarak nitelendirilse de astrolojide Yengeç burcunun yönetici gezegeni olarak tanımlanmaktadır. Ay’ın en bariz etkili olduğu konu ise kişinin aslında sahip olduğu nitelik ve niceliklerin gerçek yaşamasıdır. Kısaca kişinin bilinç ötesindeki kimliğini temsil etmektedir. Ay duyguların, isteklerin ve ruh halinin dışa vurumunu ortaya koyar.

 

Güneş

guneş gezegen

 

Astronomide Güneş, Güneş Sistemi’nin merkezinde yer alan yıldız olarak tanımlanır. İsmini çeşitli mitolojilerde ver olan “Sol” adlı tanrıdan almıştır. Güneş astrolojide Aslan burcu yönetici gezegeni olarak anılmaktadır. Güneş insanın özünü, insanı insan yapan özellikleri yansıtmaktadır, yani insandır. Bu niteliği doğrultusunda ego ve bilinci de temsil etmektedir. İnsan hayatında kimlik ve hayat amacının keşfinde en etkili rolü Güneş oynamaktadır.

 

Gezegen ve burç ilişkileri gibi serilerden haberdar olmak, daha fazla içeriğe ulaşmak için bizi Instagram’dan takip edin.Merhaba ben Banu. 28 yaşındayım ve astroloji konusuna ilgim çocukluğumdan beri devam etmektedir. Bu yaşıma kadar öğrendiğim ve hala öğrenmekte olduğum bilgileri insanlar ile paylaşmak için arayışta idim. Megakadin.net sayesinde kaliteli bir platformda sizlere yazılarımı ulaştırma şansına sahibim.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım