Evde Tırnak Bakımı

2495

Evde Uygulanabilecek, kolay tırnak bakımı nasıl yapılır?

Evde tırnak bakımı, Tırnak kırılması, Limonla tırnak bakımı, Tırnak Bakım Önerisi, Tırnak Soyulması, Tırnak Kırılmasını Önleme, Limon ve Karbonat ile Tırnak Uzatma…

Soğuk hava nedeniyle tırnaklarımız daha çok kırılmaya başladı. Buna önlem almak bizim elimizde! Burada parlak, canlı ve kırılmayan tırnaklar için bilgi bulacaksınız.

Tırnaklar biz kadınlar için önemlidir. Düğünler de özel günlerde hep oje süreriz. Çok fazla oje sürmek tırnağımızı beyazlatır. ojeyi silerken kullandığımız aseton tırnağa son derece zararlıdır.  Bu yüzden daha az oje kullanmalıyız. Tırnaklarımızı nemli tutmalıyız. Aşırı sıcaklar ve aşırı soğuklar tırnağımızın soyulmasına neden olur.

Şimdi tırnaklarımız için birkaç bakım önerisi vereceğim;

  • Bulaşık yıkarken, temizlik yaparken eldiven kullanmaya özen gösterelim.
  • Aseton zararlı olduğu için daha az oje kullanalım.
  • Günde 1 litre su içelim.
  • Tırnaklarımızı törpü ile kısaltalım ve şekil verelim.
  • Tırnaklarımızı çok fazla uzatmayalım. Kırılma olasılığı azalır.
  • Tırnaklarımızı oval keselim. Küt kesmek kırılmayı arttırır.
  • Nemlendirici kullanalım.
  • Tırnak yeme alışkanlığımız varsa acı cila kullanalım. (Ben kullandım)

 

 

Limonla Tırnak Bakımı…  

Günlük hayatta kullandığımız limonları çöpe atarız. Bu dediklerimden sonra limonları çöpe atmak yerine tırnaklarımız için kullanmaya ne dersiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyim 🙂 :))) Televizyon izlerken, otururken, komşunuzla otururken, yatmadan önce kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir bakım..

Kullandığımız limonun içerisine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı koyalım. Sonra tırnaklarımıza masaj yaparak bu karışımı uygulayalım. Dilerseniz bir kaba yarım limonu sıkarak 1.5 şeker kaşığı zeytinyağı koyarak da uygulayabilirsiniz. Bu karışımı haftada 3 kere uygulayın. 1 ayın sonunda tırnaklarınızın beyazladığını, parladığını, sertleştiğini, tırnağınızın üzerindeki çizgilerin yok olduğunu göreceksiniz.

Limon Ve Karbonatla Tırnak Uzatma

  • 1 Çay Kaşığı Karbonat
  • 3 Yemek Kaşığı Limon Suyu

Limon suyu ve karbonatı bir kapta karıştırdıktan sonra tırnak diplerinize sürün ve 5 dk beklettikten sonra durulayın. Bu karışımı haftada 2 kez uygulayın. Tırnaklarınızı güçlendirerek uzamasını sağlayacaktır. Parlaklık katacaktır.

Biz kadınlar için tırnak çok önemlidir. Adeta güzelliğimize güzellik katar ve tırnaklarımız ne kadar bakımlı ve güzelse kendimizi de o kadar güzel hissederiz. Eğer tırnağınız da daha başka sorunlar varsa doktora görünmenizi tavsiye ederiz.2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım