Evde, Doğal Makyaj Temizleme Yöntemleri

160

Makyajın yapılışı kadar temizlenmesi de çok önemli bir husustur, temizlenmeyen makyaj ciltte lekelere, sivilcelere, kaşıntıya ve sağlıksız bir görüntüye sebep olacaktır. Makyajınızı çıkarmadan uyumanızı ve makyajınızı temizlemeden üstüne makyaj yapmanızı da sağlıklı bulmuyoruz.
Bu yazımızda evde doğal yöntemlerle makyaj temizlemeniz için gerekli malzemeleri nasıl kullanacağınıza ve makyaj temizleme malzemeleriniz bittiğinde imdadınıza yetişecek yöntemlerden bahsettik;

 

1-Gül Suyu ve Zeytinyağı:
Yarım çay bardağı gül suyu, yarım çay bardağı zeytin yağını bir şişeye koyup çalkalayın, bu karışımı göz ve dudak makyajı temizliği için kullanabilirsiniz. Malzemelerin eşit miktarda olmasına ve her kullanımdan önce zeytinyağı ve gül suyunu çalkalamaya özen gösterin.

makyaj temizleme

 

2-Vazelinle Makyaj Temizleme:
Çok pratik ve tasarruflu bir yöntem olarak vazelinle makyaj çıkartmaya gelirsek, hafifçe yüzünüze uyguladığınız doğal vazelini pamukla temizlerseniz, makyajınızı da çıkaracaktır.
Vazelin seçiminde doğal olana yöneldiğiniz sürece acil durumların kahramanı olabilecek bu yöntemi denemenizi tavsiye ediyoruz.

 

 

3-Salatalık ve süt:
1 adet küçük boy salatalık ve 1 çay bardağı süt ile yapılacak bu temizleme yönteminde ise önce salatalığı rendeleyin sonra sütün içine koyup kaynatın, karışımı süzerek sütü şişeye doldurun ve doğal temizleme malzemeniz hazır, makyajınızı temizlemek için bu sütü kullanabilirsiniz.

 

 

4-Yoğurt:
Sade yoğurt kullanılarak yapılan bu temizleme yönteminde, gözünüzden ve çevresinden sakınarak yüzünüze sürdüğünüz yoğurdu 10 dakika bekledikten sonra pamuk veya peçeteyi ılık suyla ıslatarak temizleyin, iyi sonuç alacaksınız. Makyaj çıktıktan sonra yoğurdu da iyice cildinizden çıkardığınıza emin olun.

makyaj temizleme doğal

 

5-Yeşil Elma ve Süt:
1 adet yeşil elmayı rendeleyin, bir kase süt ile iyice karıştırın. Karışımı süzün ve içine 1 çorba kaşığı badem yağı ekleyin, doğal temizleme suyunuz hazır. Bu karışımı kapalı kutu içerisinde buzdolabında muhafaza edin.

evde makyaj temizleme

 

Bu yazımızda işinize yarayan yöntemler oldu ise fikirlerinizi bizimle paylaşır mısınız?
Bir diğer Cilt Sağlığınızı Bozan Hatalar ve Çözümleri isimli faydalı yazımızı okumak isteyebilirsiniz.
Yeni yazılardan haberdar olmak için, bizi İnstagram’dan takip etmek isteyebilirsiniz.Marmara Üniversitesi sosyoloji mezunu, sosyal medya yazarlığına ilgili ve film meraklısı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım