Dolgun Kirpikler İçin Hangi Rimeller Kullanılmalı?

1494

Biz kadınlar kirpiklerimizin daha uzun ve dolgun gözükmesini isteriz. Kişiden kişiye rimel seçimi farklılık gösterir. Her insanın kirpiği aynı formda değil. Birinin ki daha uzun ve az iken diğerinin ki ise kısa ve sık olabilir. Bir çok kirpik yapısı vardır. Her kadın kirpik tipine uygun fırça ve rimel kullanmalıdır. Yoksa istediğiniz dolgunluğu elde edemeyebilirsiniz. Buda bir gerçek ki biz kadınlar daha dolgun kirpik için rimel kullanıyoruz. Bu yazımızda rimel seçimi ve fırça seçimi nasıl olmalı? ve diğer pratik bilgileri sizlerle paylaşacağım.

Düz Kirpikli Olanlar İçin: Klasik Fırçalı Rimeller:

Eğer düz kirpikleriniz varsa klasik uzun kılları olan rimeller sizin için uygundur. Bu tür fırçalar sizin için daha kullanışlıdır. Bu fırçalar kirpiklerinizi ağırlaştırmadan uzatır ve belirgin bir hale getirir. Kirpikleriniz düşükse tel tel ayıran fırçalar kullanmalısınız. Sık fırçalar kalınlaştırmak için kullanılmaktadır.

Kısa Kirpikli Olanlar İçin: Kıvrık Fırçalı Olan Rimeller:

Kısa kirpikleriniz varsa kıvrık olan rimelleri ve fırçaları tercih etmelisiniz. Bu tür fırçalar size göre daha uygundur. Bu kirpiklerinizi daha uzun gösterecektir ve belirgin hale getirip sık gösterecektir.

Yeşil, Mavi ve Kahverengi Gözlü Olanların Kullanabileceği Rimel Renkleri:

Sade ve hafif bir görüntü elde etmek için üst kirpiklerinize uygulamalısınız. Çok abartmadığınız takdirde alt kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.
Gözleriniz mavi ve yeşil renkli ise; mor yada mürdüm renkli olan rimeller size çok yakışacaktır. Bu renk rimeller göz renginizi ön plana çıkaracak ve gözlerinize daha çok yakışacaktır.
Kahverengi gözlere sahipseniz; size en çok yakışacak rimel rengi laciverttir.
Bal rengi gözlere sahipseniz; kahverengi rimel en çok yakışan rimel rengidir.

>>>Bir kaç ipucu:

1- Karma karışık kirpikler istemiyorsanız, rimel kurumadan 2 ve 3. katını uygulayın.
2- Daha kıvrık kirpikler için: kirpik kıvırıcıyı fön makinasında ısıtarak kirpiklerinize uygulayın.
3- Kirpiklerinizin topaklanmasını istemiyorsanız, rimel kullanmadan önce fırça ile kirpiklerinizi tarayın. Rimel uyguladıktan sonra tekrar fırça ile tarayarak topaklanmayı giderin.
4- Rimelin ömrü 6 aydır. Zamanı geçtikten sonra hala kullanmaya devam etmeyin.
5- Kalın ve tombul fırçalar: Daha hacimli kirpikler. İnce ve taraklı fırçalar: tek tek ayrılmış kirpikler. Kıvrık fırçalar: kıvrılmış dolgun kirpikler için kullanılmaktadır.2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım