Cilt Görünümünüze Gençlik Katan Bitkisel Çözümler

298

Çağımıza bağlı olarak çok fazla cilt sorunları ile karşılaşmakla beraber bu sorunlara birçok yöntem de bulmaya çalışırız. Bunları yaparken en doğalından ve etkili olanından faydalanmak isteriz elbette. Siz değerli okurlarımız için evde tamamen doğal malzemeler ile yüzünüze güzellik kazandıracak ve sizi gençleştirecek cilt maskelerini bir araya getirdik;

 

>> Botoks Etkili Süt Maskesi :

Malzemeler:

1 tane yumurta
1 yemek kaşığı süt
1 çorba kaşığı tuz
1 çorba kaşığı bal

Yumurtanın sarısını alıp bütün malzemeleri sarısı ile karıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin, tekrar aynı işlemi yapıp 15 dakika bekletin (kalınlaşması için) , tekrar aynı işlemi yapın bu işlemi 3 defa yaptıktan sonra 15 dakika bekleyip önce ılık su ile sonra soğuk su ile yıkayın. Yüzünüzü kuruladıktan sonra nemlendirici krem sürmeyi unutmayın.
Bu maskeyi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. Kuru ciltliler nemlendirici krem kullanmayı unutmasın.

cilt ve gençlik

 

 

>> Muz Maskesi:

Malzemeler:

1 adet muz
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı yoğurt

Bir diğer doğal yöntemimiz de ise muzu iyice ezin. Diğer malzemeleri ekleyip iyice karıştırın ve yüzünüze sürüp 25 dakika beklettikten sonra bolca su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada 1 ya da 2 kez uygulayabilirsiniz.

cildinizi gençleştirin

 

 

>> Greyfurt Maskesi:

Malzemeler:

Yarım çay bardağı yoğurt
1 tatlı kaşığı bal
Yarım kaşık greyfurt suyu

Bütün malzemeleri iyice karıştırın ve yüzünüze masaj yaparak uygulayın. 15-20 dakika bekletin. Yüzünüzü yıkayıp iyice kurulayın.
Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayın.

 

 

 

>> 10  Yaş Gençleştiren Maske:

Malzemeler:

3 çorba kaşığı pirinç
1 su bardağı su
1 çorba kaşığı bal
1 çorba kaşığı süt

Pirinci 3 dakika sıcak suda beklettikten sonra, soğuyunca diğer malzemelerin hepsini ekleyin ve hamur kıvamı oluncaya kadar tüm malzemeleri karıştırın. Karışımı dairesel hareketlerle yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü durulayın. Haftada bir kez bu uygulamayı tekrarlayın. 2 ay içerisinde cildinizin 10 yaş gençleştiğini göreceksiniz.

cilt gençleştiren yöntemler

 

 

Cilt Bakım Sırları isimli faydalı yazımızı okumak isteyebilirsiniz.

MegaKadın İnstagram ‘ı takip ederek gelişmelerden haberdar olmak ister misiniz.Konya Selçuk Üniversitesi Halkla İlişkiler mezunuyum, Kitaplarla ve resimle aram iyidir. Hobi olarak da sizlere makaleler yazmaya çalışıyorum.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım