Cildinizi Sonbahara Hazırlamanın Vakti Geldi

916

Sonbahar yaklaşırken bizleri de bir telaş kaplamıyor değil. Sonbahar gelirken cildimizin, saçlarımızın soğuktan daha az etkilenmesi için yapılması gereken bazı şeyler vardır. Her mevsim geçişinde saç bakımları mutlaka yapılmalı. Kesinlikle bakımlarınızı atlamamalısınız. Bu yazımda sizlere cildinizi sonbahara hazırlamanın ipuçlarını vereceğim. Bunları mutlaka uygulamanızı tavsiye ediyorum. Cilt mevsim geçişlerinde daha hassastır. Soğuklardan ve sıcaklardan hemen etkilenir. Cildi mevsime göre hazırlamak bizim elimizde. Hadi o zaman başlayalım..

Sonbaharda Solmayan Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler:

1- Su Bazlı Kremlere Veda Zamanı:

Su bazlı kremler yaz aylarından kullanım için uygundur. Kış aylarında yeterli gelmez. Bu yüzden yağ bazlı kremleri tercih etmelisiniz. Yağ bazlı kremler cildinizi soğuğa karşı korur. Bu kremi günde 2 defa bir sabah, birde gece yatmadan önce olarak uygulamanız gerekiyor. Cildimiz soğukta hemen kurumaktadır bu şekilde cildinizi korumaya özen göstermelisiniz. Bu maddeyi asla es geçmeyin!

2-Cildinizi Nemlendirin:

Cildin nemli olması demek, cildinizin altındaki tabakanın neme doymuş olması gerekmektedir. Cildiniz kuru da olsa nemli de olsa ne olursa olsun mutlaka nemlendirmelisiniz. Cildinizi nemlendirmek için cilt maskeleri yapmalısınız. Nemlendirmek için ilk akla gelen bal maskesidir. Bal en iyi nemlendiricidir. Balı cildinize ince bir tabaka halinde sürün ve 10-15 dk bekleyin. Daha sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. Haftada bir defa yapmanız yeterlidir. Cildi nemlendirmek için diğer maskelerden de faydalanabilirsiniz.

3- Cilde Derin Bir Temizlik Yapın:

Derin temizlik denilince akla gelen tek şey peeling olmalı. Cildinizi sonbahara girerken yazdan kalan her şeyden arındırmalısınız. Birçok peeling yöntemi vardır. Bir tane seçerek düzenli olarak uygulamalısınız. Kil maskesi, buhar ve kese.. İstediğiniz peeling yöntemini seçerek uygulayabilirsiniz.

4-Cilt İçin En Sağlıklı Olanı C Vitamini:

C vitamini içeren gıdaları mutlaka tüketmelisiniz. Cildin parlaması ve canlı görünmesi için bu mutlaka yapılmalıdır. C vitamini güneşten ve havadan hemen vitamini almaktadır. Portakal, mandalina, greyfurt, yeşil biber, limon, kivi, brokoli mutlaka hayatımızda olmalı. Düzenli olarak tükettiğinizde cildinizin parladığını göreceksiniz.

5- Her Zaman Söylediğim Gibi: Bol Su İçin:

Günde mutlaka 2 litre su tüketmelisiniz. Bunun yanında meyve ve sebze suyu da tüketmelisiniz. Kahve ve çaydan uzaklaşmalısınız, azaltmalısınız. Yapacaklarınız bu kadar. Bolca su içmeyi unutmayın. 2 litreden daha fazlada içebilirsiniz. Su içmek cilde nem kazandırır.

Bu 5 maddeyi günlük hayatınızda alışkanlık haline getirmeniz dileğiyle. Diğer yazımda görüşmek üzere 🙂2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım