BB ve CC Krem Farkı ve Kullanım Önerisi

1475

BB ve CC krem arasında fark olup olmadığını yada ne gibi farkların olduğunu merak eden bir çok kadın var. Ben fondöten yerine BB ve CC krem kullanıyorum sizinde kullanmanızı öneririm. Bunların sebebini birazdan açıklayacağım. BB krem mi yoksa CC krem mi kullanmalıyım diye soranları duyar gibiyim. Birazdan bunların arasındaki farkı anlatacağım ve buradan yola çıkarak hangisini kullanmanız gerektiğini anlayacaksınız. Umarım faydalı olur.

BB ( Blemish Balm) Krem Nedir? 

1960 yıllarında alman dermatolog tarafından geliştirilmiş bir üründür.

BB kremler her markaya göre farklılık göstermektedir. 2-3 renk çeşidi vardır. Genelde açık, orta ve koyu renkli olarak satılmaktadır. Bu ürünü kullanan kişinin rengine göre uyum sağlamaktadır. Fondöten kadar kapatıcılığa sahip değildir. Daha çok renk eşitlemek ve cildinizde olan bazı kusurları hafifletmek için kullanılır.

Nemlendirici özelliği vardır. Cilde nem veren hyalironik asit bulunmaktadır içerisinde. SPF 15 ve 30 koruma faktörü vardır. Bazı markalarda yağlı ciltler için olan mat görünümlü olanlarda vardır. BB kremler nemlendirici özelliği sayesinden fondötenlerden daha iyidir ve o kadar zararlı değildir diyebilirim.

CC (Color Corrector) Krem Nedir?

Bu ürün ise Kore de geliştirilmiştir.

CC kremler yüzdeki kızarıklıklar ve sarılıkları gidermekte kullanılır ve rengi eşitleyerek daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Sivilceleriniz varsa ve sarı, kırmızı renklerde lekeleriniz varsa bu ürünü kullanmanız daha iyi olacaktır.

CC kremlerin renkleri de markadan markaya değişmektedir. Bazıları ten rengi olurken bazıları ise gri-beyaz renklidir. Cilde sürüldüğünde teninizin rengine uyar. CC kremlerde de nemlendirici özellik bulunuyor. Spf koruması var. Fakat almadan önce içeriğini okumak gerekiyor bazı kremlerde güneş koruması bulunmuyor ne yazık ki. Markadan markaya değişiyor.

BB ve CC krem Arasındaki Fark:

Deneyimlerime göre BB ve CC kremlerin arasında çok uçuk bir fark olduğunu düşünmüyorum. BB krem biraz daha yoğun görünümlü, CC ise daha hafif. BB nin kapatıcılık özelliği daha fazla. Ama yinede ikisini de birbirinden ayırmak oldukça zor.Şunu belirtmek istiyorum BB ve CC kremler fondötenlerden daha çok kullanılmaya başlandı ve daha da çok kullanılacağa benziyor.

Fondöten Yerine BB veya CC Krem Kullanabilir miyim?

Tabi ki kullanabilirsiniz. Ben günlük hayatta CC krem Kullanıyorum BB ye göre daha az yoğun olduğu için. Eğer cildinizde çok belirgin kusurlar yoksa BB yada CC krem kullanabilirsiniz. Günlük hayat için oldukça uygun ve hafif.

 2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım