Ayakkabı Rengine Göre Kıyafet Rengi Nasıl Seçilmeli?

4634

Bu yazımızda hangi renk ayakkabıların hangi renk kıyafetler ile kombin edilebileceği hakkında bilgiler paylaşacağım. İşe, okula, gezmeye v.b. yerlere giderken ”acaba bu uyar mı? uymaz mı?” diye bir çok kıyafet çıkarıp deneriz. Hele ki gideceğimiz yer bizim için önemliyse. Mavi, yeşil, kırmızı, metalık… gibi her renk ayakkabınızın gardrobunuzda ki hangi kıyafetler ile kombin edebileceğinize gelin bakalım.. 🙂

1- Kırmızı Ayakkabı Nasıl Kombinlenmeli?  

Bu sezonun moda renklerinden biri kırmızı ve bunu pembe takip etmektedir. Kırmızı ayakkabılarınız varsa bunu pembe bir etek giyerek kombinleyebilirsiniz.

Kırmızı ayakabı kullanmak risklidir derler hep. Riskli olmasına karşılık bir o kadar da kullanıldığında göz alıcı ve çarpıcı olabilirsiniz. Basit gördüğünüz kombinlerin altına kırmızı ayakkabı giyerek daha dikkat çekici olabilirsiniz.
Ayrıca siyah, turuncu, beyaz, mavi gibi renkler ile de kırmızı ayakkabı kullanabilirsiniz.

Kırmızı ayakkabıyı kırmızı bir elbise ile de kombinleyebilirsiniz. Bu çok doğru bir tercih olacaktır.

2- Mavi Ayakkabı Nasıl Kombinlenmeli?

Jean ile kullanılabilecek renklerden biridir. Her renk jean ile kullanabilirsiniz. Lacivert, buz mavisi, beyaz jeanlarla çok uyumu rengi belirlemek sizin elinizde.
Sarı, toprak tonları, beyaz ve mavi renkler ise diğer uyumlu olabilecek renklerdir.

3- Yeşil Ayakkabı Nasıl Kombinlenmeli?

Bu sezon daha çok göreceğiz yeşil renkleri. Geçen sezonda ön plana çıkmış olan bir renktir. Asker yeşili, zümrüt yeşili gibi tonlarıyla yaratıcı kombinler elde edebilirsiniz.
Kırmızı tonlarından uzak durmalısınız. Yeşil, toprak tonları, sarı, mavi, siyah, kahve renkleriyle uyumlu olacaktır. Toprak tonlarındaki bir etekle mükemmel olacaktır.

4-Turuncu Ayakkabı Nasıl Kombinlenmeli?

Yeşil ve pembe tonlarından uzak durmalısınız. Bu renkler çok aşırı gözükecektir.

Daha çok toprak tonları, bej renkleri, krem renkler, kahve renkleri ile çok güzel görünecektir. Ayakkabı bu renkler ile kombin edildiğinde kendini gösterecektir. Bunların yanında kahve renkli aksesuar kullanabilirsiniz.
Mavi, beyaz, turuncu renkler ile de çok güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

5-Gümüş- Altın Metalik Ayakkabı Nasıl Kombinlenmeli?

Gümüş yada altın renkli ayakkabı seçtiğinizde üzerinizde parlayan tek şey ayakkabı olsun. Kemer, çanta gibi aksesuarlar parlak olmasın. Üzerinizde ki kıyafetlere uydurun ayakkabıya değil.

Gümüş ayakkabılar ile; beyaz, kırmızı, mor, nötr, mavi, siyah renkleri ile uyumlu olacaktır.
Altın renkli ayakkabılar ise; siyah, zümrüt, kırmızı, beyaz, mavi, bordo, altın renkleri ile uyumlu olacaktır.

6- Mor Ayakkabılar Nasıl Kombinlenmeli?  

Mor ayakkabınızı şık kombin etmek istiyorsanız gri ile kombinleyeceksiniz. Mor etek, gri bluz ve mor ayakkabılar ile mükemmel görünebilirsiniz.
Mor, yeşil, pembe, lacivert, gri, nötr tonlar tercih edebilirsiniz.

 2016 Yılı Mersin Üni. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunu. Gezmeyi ve hayvanları çok sever. Sizler için derlediği bilgileri bu portal üzerinden sizinle paylaşmaktadır...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaşım